Piektdien paredzēta jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa inaugurācija, kas solās būt netradicionāla, kāda, spriežot pēc Trampa izteikumiem, varētu būt arī viņa prezidentūra.

Parasti prezidents apmeklē astoņas līdz desmit inaugurācijas balles, bet Tramps gatavojas piedalīties tikai trīs šādos pasākumos.

Trampa komanda arī atteikusies no tradicionālā inaugurācijas parādes komentētāja Čārlza Brotmana, kurš komentējis visas ceremonijas pēdējos 60 gadus.

Salīdzinot ar līdzšinējā Baltā nama saimnieka Baraka Obama inaugurācijas ceremonijām, Trampa pasākumā iztrūks arī pasaules līmeņa izklaides industrijas zvaigžņu.

Obamas pirmajā inaugurācijā uzstājās Areta Frenklina, bet otrās inaugurācijas ceremonijā dziedāja Bejonse.

Arī vairāk nekā 50 ASV Demokrātu partijas kongresmeņu paziņojuši, ka boikotēs Trampa inaugurāciju.

Tiesa, šis nav pirmais gadījums, kad prezidenta inaugurācija tiek masveidā boikotēta. Piemēram, 1973.gadā aptuveni 80 kongresmeņi boikotēja Ričarda Niksona inaugurāciju.

“Es domāju, daudz kas liecina, ka Tramps būs citādāks,” Austrālijas sabiedriskajai raidorganizācijai SBS norādīja Sidnejā bāzētā ASV Studiju centra eksperts Dugals Robinsons, piebilstot, ka kaut ko konkrētāk prognozēt tomēr ir grūti.

“Pirmā lielā lieta ir pārmaiņas komunikācijā. Tramps kampaņas un pārejas posma laikā spējis izmantot tviteri līdz postošai ietekmei,” norādīja Robinsons.

Uzbrukumi mediju izdevumiem un dažādi apvainojumi cirkulējuši ziņās kopš republikāņu priekšvēlēšanu sākuma.

Inaugurācijas ceremonijas laikā plānoti arī protesti.

Protestu grupa ” DisruptJ20″, kuras mērķis ir nobloķēt inaugurāciju, paziņoja, ka neatbalsta mierīgu varas nodošanu.

“Viņš spējis nogriezt debates par jebkuru jautājumu vai politisko nostāju ar vienu vienīgu tvītu,” sacīja Robinsons, piebilstot, ka nekas neliecina par Trampa gatavību atteikties no šādas prakses.

Robinsons norādīja, ka tieši vēstījumi no prezidenta ir ļoti netradicionāla lieta, jo parasti valsts galvas paziņojumi ir iepriekš rūpīgi sagatavoti.

“No Trampa kā prezidenta mēs varam sagaidīt vairāk tvitera un mazāk preses konferenču,” prognozēja Robinsons.

Trampa inaugurācijas ceremoniju piektdien grasās apmeklēt 800 līdz 900 tūkstoši cilvēku.

Tajā pašā laikā inaugurācijas ceremonijas dienā Vašingtonā gatavojas protestēt tūkstošiem demonstrantu.

“DisruptJ20”, kas sadarbojas ar citām protestētāju grupām, plāno arī nobloķēt ielas inaugurācijas ceremonijas rītā un rīkot demonstrācijas vakarā, kad notiks inaugurācijas balles.

SBS pagājušajā nedēļā ziņoja, ka atļaujas izsniegtas 27 protestētāju grupām, kas vairāk nekā divas reizes pārsniedz vidējo skaitu iepriekšējās inaugurācijās.

Saistītās tēmas: Donalds Trampsinaugurācija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube