Bojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz 17 cilvēkiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 12 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.

Kopš pirmdienas pēcpusdienas drupās uzieti vēl deviņu bojāgājušo līķi, otrdien pavēstīja glābšanas dienesti.

Pirmdien ugunsdzēsēji salauza viesnīcas sienu un drošībā nogādāja trīs kucēnus, raisot cerības, ka izdosies atrast arī citus izdzīvojušos. 4.decembrī dzimušie kucēni ir viesnīcas talismanu Nuvolas un Lupo atvases. Lavīnas dienā viņi abi paglābās drošībā ielejā netālu no viesnīcas.

Kopš 18.janvārī piedzīvotās lavīnas kopā izdevies ieglābt 11 cilvēkus, arī četrus bērnus.

Citā traģēdijā, kas saistīta ar glābšanas darbiem pēc šīs lavīnas, ir nogāzies ārkārtas dienestu helikopters ar sešidiem cilvēkiem, kas visi gājuši bojā. Helikopters nogāzās, atgriežoties no glābšanas operācijas Kampofeličes slēpošanas rajonā pie L’Akvilas pilsētas.

Viens no bojāgājušajiem šajā avārijā bija ārsts, kurš ticis norīkots palīdzēt glābšanas operācijās lavīnas apraktajā viesnīcā.

Itālijas prokuratūra pirmdien paziņoja, ka apsver iespēju izvirzīt apsūdzības slepkavībā bez iepriekšēja nodoma un nolaidībā, reaģējot ne tikai uz katastrofas dienā notikušo, bet arī uz lēmumu būvēt viesnīcu augstu kalnos.

Radušies jautājumi arī par to, kāpēc cilvēki no viesnīcas netika evakuēti, ņemot vērā katastrofas dienā izsludināto brīdinājumu par iespējamu lavīnu.

Nav skaidrības arī par to, kāpēc varasiestādes vairākas stundas pirms lavīnas ceļu tīrīšanai nenosūtīja uz viesnīcu sniega tīrīšanas mašīnu, lai arī tā tika pieprasīta un divas mašīnas bija pieejamas.

Kāds Vācijas eksperts atzina aģentūrai DPA, ka piedzīvotā katastrofa varētu būt notikusi “neveiksmīgu apstākļu sakritības dēļ”, tostarp šajā teritorijā neierasti bargu laikapstākļu dēļ.

Jau vēstīts, ka lavīnas nogruvumā zemestrīču satricinātajā Itālijā trešdien cieta viesnīca “Hotel Rigopiano” Gransaso kalna nogāzē.

Lavīna skāra viesnīcu brīdī, kad viesi grasījās doties prom, tomēr to nevarēja izdarīt, jo nebija ieradusies sniega tīrīšanas mašīna.

Itālijas vidienē trešdien četru stundu laikā notika četras zemestrīces. Zemestrīces bija jūtamas Lacio, Markes un Abruco reģionos, kā arī 100 kilometrus attālajā Romā. Epicentrs atradās deviņu kilometru dziļumā uz dienvidiem no Amatričes pilsētiņas.

 


Foto: Handout via REUTERS

Saistītās tēmas: BojāgājušieItālijalavīna

youtube icon
Abonēt youtube