ASV prezidents Donalds Tramps trešdien vakarā skaidroja, ka viņa plāns, kas paredz aizliegt ASV ieceļot cilvēkiem no vairākām musulmaņu valstīm, ir nepieciešams, jo pasaule ir “pilnīgs sajukums”.

Intervijā telekanālam ABC Tramps noraidīja apgalvojumus, ka tas būs musulmaņu aizliegums. “Nē, tas nav aizliegums attiecībā uz musulmaņiem, bet tām valstīm, kur ir milzīgs terors,” sacīja prezidents.

“Un tās ir valstis, no kurām cilvēki ierodas šeit un rada mums milzīgas problēmas. Mūsu valstij ir pietiekami daudz problēmu arī bez tā, lai mēs ļautu šeit ierasties cilvēkiem, kas daudzos gadījumos vai dažos gadījumos grib nodarīt milzīgu postu.”

Eiropa “pieļāva milzīgu kļūdu, ļaujot miljoniem šo cilvēku ierasties Vācijā un dažādās citās valstīs, un viss, kas ir jums ir jādara, ir jāparaugās – tā ir katastrofa, kas tur notiek.”

Atbilstoši izpildrīkojuma projektam, kas publicēts ASV medijos, uz nenoteiktu laiku tiks aizliegta bēgļu ieceļošana no Sīrijas, uz 120 dienām tiks apturēta robežu ASV bēgļu uzņemšanas programma, bet uz 30 dienām tiks apturēta vīzu izsniegšana cilvēkiem no valstīm, kas tiek uzskatītas par terorisma draudu, – Irākas, Sīrijas, Sudānas, Lībijas, Somālijas un Jemenas.

Vaicāts, vai viņam nav bail, ka šāda nostāja izraisīs dusmas pasaules musulmaņos, Tramps atbildēja: “Dusmas? Jau šobrīd ir daudz dusmu. Kā gan var būt vēl vairāk?”

“Šī pasaule ir sajukums. Pasaule ir tik dusmīga, cik vien tā var būt. Kā, vai jums šķiet, ka tas var piedot vēl nedaudz vairāk dusmu? Pasaule ir dusmīga vieta. Tas viss ir noticis. Mēs iegājām Irākā. Mums nevajadzēja ieiet Irākā. Mums nevajadzēja to pamest tā, kā mēs to pametām. Šī pasaule ir pilnīgs sajukums.”

Atbilstoši dekrēta projektam Tramps 2017.fiskālajā gadā, kas noslēgsies 30.septembrī, grasās uz pusi samazināt ASV uzņemto bēgļu skaitu.

Prezidenta Baraka Obamas administrācija bija par mērķi izvirzījusi šogad uzņemt vairāk nekā 100 000 bēgļu, bet Trampa administrācija grasās šo skaitli samazināt līdz 50 000.

Saistītās tēmas: ASVDonalds Trampsmusulmaņu ieceļošana

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube