Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai nodrošinātu iespēju Saeimas vēlēšanās partijai piešķirt mīnus balsi. Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Jānis Paegle.

Iniciatīvas autors uzskata, ka patlaban pilsoņiem ir piedāvāta izvēle starp “vairākiem ļaunumiem”, kā dēļ esam spiesti izvēlēties mazāko. “Bet vai tā tiešām ir izvēle?” jautā Paegle.

Viņš uzsver, ka ir politiskie spēki, kurus nevēlas redzēt pie varas, un tikai tāpēc kāds ir spiests vēlēt par tiem, kuri ir pret viņiem, lai gan arī šo izvēli neizdara labprātīgi.

“Kāpēc man kā vēlētājam nav dota iespēja nobalsot “pret”?” sašutis Paegle. Viņš nav apmierināts ar to, ka, arī izsvītrojot vienu vai visus kandidātus no kāda saraksta, partija jebkurā gadījumā saņem vēlētāja balsi, kas, viņaprāt, nav godīgi.

Līdz ar to Paegle rosina dot vēlētājiem iespēju nobalsot pret un “tā politiskā spēka balsu skaitā ievilkt treknu -1”.

Viņš norādīja, ka, ja personai nav atbilstošas izglītības vai pieredzes, ir grūti izprast visus politiskos procesus, tomēr jebkuram, pat politikā neizglītotam cilvēkam, ir iespēja atcerēties, ko kāds kandidāts vai kāda partija ir solījusi pirms četriem gadiem, un, ja šis solījums nav izpildīts, tad nākamajās vēlēšanās viņam ielikt mīnusu, ne tikai atņemot šim cilvēkam iekšējo partijas reitingu, bet arī samazinot kopējo balsu skaitu, ko partija ir ieguvusi.

“Ir jāsaprot, ka mēs kā vēlētāji esam tie, kas dod deputātiem darbu. Mēs esam darba devējs, no mūsu nodokļiem tiek maksāts viņu atalgojums. Tomēr mums ne tikai nav iespējas viņus padzīt, kad, mūsuprāt, darba kvalitāte ir neatbilstoša, mēs pat nevaram kādam no topošajiem darbiniekiem pateikt: “Nē, Tevi es nevēlos redzēt!” Tas motivētu politiķus daudz nopietnāk apdomāt savus solījumus un šo solījumu īstenošanu,” teikts iniciatīvas pieteikumā.

Foto: LETA

Saistītās tēmas: ManaBalssSaeimas vēlēšanas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube