Lielbritānijas likumdevēji pirmdien sākuši izmeklēšanu “viltus ziņu” lietā, šādi reaģējot uz apgalvojumiem, ka tām bijusi zināma loma ASV prezidenta vēlēšanu un “Brexit” referenduma kampaņās.

“Viltus ziņas, kas kļūst par arvien izplatītāku parādību, ir drauds demokrātijai un grauj ticību medijiem kopumā,” sacīja Deimiens Kolinss, kurš vada Kultūras, mediju un sporta komiteju.

Komitejas izmeklēšanā tiks izvērtēti “viltus ziņu avoti, iemesli, kas motivē cilvēkus tās izplatīt, un kā tās tiek izmantotas vēlēšanu un svarīgu politisko debašu laikā,” sacīja Konservatīvās partijas deputāts.

Izskanējuši apgalvojumi, ka “2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās vēlētāji bijuši pakļauti, iespējams, bezprecedenta “viltus ziņu” apjomam, turklāt pastāv bažas, ka tām bijusi liela ietekme uz demokrātisko procesu”.

“Tieši tāpat, kā lielie tehnoloģiju uzņēmumi ir akceptējuši, ka tiem ir sociālā atbildība cīnīties ar tīmekļa pirātismu un nelegālu dalīšanos ar saturu, tiem ir jāpalīdz risināt viltus ziņu izplatīšanās problēma sociālajos tīklos,” skaidroja Kolinss.

“Patērētājiem arī ir jādod instrumenti, kas tiem palīdzētu izvērtēt tīmeklī lasāmo ziņu sižetu izcelsmi un iespējamo patiesīgumu,” viņš piebilda.

Saistītās tēmas: ASVBrexitViltusziņas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube