Rīgas apgabaltiesa šodien apmierināja Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) lūgumu atcelt drošības līdzekli – nodošanu policijas uzraudzībā -, bet atstāja spēkā noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

Motivēts lēmums būs tiesas dalībniekiem pieejams 7.februārī.

Nākamā tiesas sēde notiks 3.februārī plkst.11, jo rīt, 31.janvārī, paredzētā tiesas sēde pēc advokāta lūguma tika noņemta no izskatīšanas. Tajā Lembergs turpinās sniegt savas liecības.

BNS jau ziņoja, ka šomēnes lietas iztiesāšanas laikā tika pieteikts atkārtots lūgums mainīt Lembergam piemēroto drošības līdzekli. Apsūdzētā advokāte Irina Kauke iesniedza pieteikumu par Lembergam piemērotā drošības līdzekļa maiņu. Advokāte lūdza atcelt Lembergam piemēroto drošības līdzekli – nodošanu policijas uzraudzībā, nosakot atbilstošus ierobežojumus. Tāpat tika lūgts atcelt noteiktos nodarbošanās aizliegumus – aizliegumu pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus un Ventspils brīvostas priekšsēdētāja amata pienākumus.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.


Foto: aivarslembergs.lv

Saistītās tēmas: DrošībaLembergsPienākumiTiesa

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube