ANO Drošības padome otrdien aicināja nekavējoties atgriezties pie pamiera ievērošanas Ukrainas austrumos, kur trīs dienu laikā kaujās Avdijivkā, netālu no Doņeckas, dzīvību zaudējuši vismaz 13 cilvēki, bet vairāki tūkstoši palikuši bez apkures un elektrības.

Atbalstot Kijevas izstrādāto paziņojuma projektu, pret ko neiebilda arī Krievija, padomes locekļi “pauda nopietnas bažas par situācijas saasināšanos Ukrainas austrumos un tās smago ietekmi uz vietējiem civiliedzīvotājiem”.

Padomes vienbalsīgi paustais aicinājums izskan laikā, kad Ukrainas valdības spēki un promaskaviskie teroristi jau trešo dienu pēc kārtas cīnās Avdijivkas pilsētā. Centienos atkarot teritorijas Ukrainas valdībai, teroristi svētdien industriālajā centrā izvērsa uzbrukumu.

Kaujās, kas ir smagākās kopš jaunā pamiera līguma parakstīšanas 23.decembrī, dzīvību zaudējuši vismaz 13 civilisti un karotāji.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

 


Foto: wikipedia

Saistītās tēmas: ANOPamiersUkraina

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube