AS ”Latvijas Dzelzceļš” (LDz) un tās meitasuzņēmuma SIA ”LDZ loģistika” vadība šonedēļ devās vizītē uz Indiju, lai tiktos ar vietējiem uzņēmējiem un pārrunātu sadarbības iespējas kravu pārvadājumu nodrošināšanā Latvijas virzienā, aģentūrai BNS pavēstīja LDz.

Kompānijas pārstāvju vizītes laikā Indijā, Deli, norisinās transporta loģistikas un sakaru starptautiska izstāde, kurā piedalās aptuveni 500 organizāciju no 25 pasaules valstīm.

Pēc LDz paustā, Indijas Uzņēmēju konfederācijas Loģistikas institūta vadītājs tikšanās laikā ar LDz prezidentu Edvīnu Bērziņu izteica atzinību par Latvijas kompānijas mērķi paplašināt Latvijas tranzīta ģeogrāfiju, meklējot sadarbības iespējas ar Indijas partneriem. Viņš uzsvēra, ka šajā biznesa jomā vēl ir daudz neapgūtu iespēju.

Indijas Organizācijas priekšsēdētājs informēja, ka pēdējā gada laikā Indijas valdība ir apstiprinājusi privātā biznesa attīstības programmu, kam vajadzētu veicināt arī transporta loģistikas uzņēmumu attīstību pārvadājumu jomā uz Eiropu. Tāpat atzinīgi novērtēts LDz izstrādātais perspektīvais maršruts uz Indiju. Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka patlaban pušu attiecības vēl ir sākumpunktā, bet vienlaikus ir liels potenciāls veidot nopietnu un ilgtspējīgu sadarbību.

”Indija pašlaik sāk spēlēt aizvien lielāku lomu pasaules ekonomikā, tā meklē jaunus tirgus un attiecīgi arī kļūst interesanta pārvadātājiem. Tāpēc strādājam pie iespējām attīstīt jaunus maršrutus, jo kravu plūsma no Indijas uz Eiropu ved caur Irānu, Azerbaidžānu, Krieviju, Gruziju, Baltkrieviju. Mēs esam gatavi papildināt šo loģistikas ķēdi un nodrošināt kravu tālāku kustību uz Eiropas ziemeļiem,” skaidroja Bērziņš.

LDz, iesaistoties jaunveidojamā Eirāzijas ziemeļu-dienvidu koridora attīstībā, piedāvās potenciālajiem partneriem pieeju Baltijas jūrai, Āzijas valstīm tālāk paverot iespējas nogādāt kravas Rietumvalstīs. Darbs pie koridora attīstīšanas ir viena no ”LDZ loģistikas” prioritātēm.

Bērziņš arī tikās ar Indijas Transporta un kuģniecības ministrijas valsts sekretāru, lai iepazītos ar Indijas ostu attīstības plāniem, kā arī ar Indijas Dzelzceļa priekšsēdētāju, lai pārrunātu ciešākas sadarbības iespējas nākotnē.

Pēc LDz paustā, Latvijas piedāvājums izraisīja lielu interesi. Indijas puse atzina, ka sadarbība tranzīta koridoru izveidē ļautu būtiski samazināt kravu transportēšanas laiku un izmaksas.

Vizītes laikā LDz delegācija tikās arī ar Indijas Tirdzniecības ministrijas valsts sekretāri Ritu, lai padziļināti apspriestu Indijas valdības atbalsta pasākumus uzņēmējiem, kas izmantotu Latvijas ostas par Indijas eksporta preču izplatīšanas centru Ziemeļeiropas, Krievijas un NVS valstu tirgos.

Bērziņš vienlaikus ir arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) viceprezidents, tādēļ vizītes laikā tikās un parakstīja sadarbības memorandu ar Indijas lielāko tirdzniecības kameru FICCI. Memorands paredz kopīgu pasākumu – regulāru tikšanos, semināru, konferenču – organizēšanu jomās, kas skar LTRK un FICCI biedru intereses.


Foto: F64

youtube icon
Abonēt youtube