Vīnē sestdien aizturēti 22 ieceļotāji no Čečenijas, kas, pēc visa spriežot, bijuši saistīti ar organizēto noziedzību un piedalījušies konfliktā naidīgu grupējumu starpā, paziņoja Austrijas iekšlietu ministrs Volfgangs Sobotka.

Aizturētie netiek turēti aizdomās par teroristisku darbību, viņš piebilda. Čečenu aizturēšanu viņš nodēvēja par spilgtu piemēru veiksmīgai policijas un sabiedrības sadarbībai.

Aizturēšana notika sestdien Vīnē.

Kāda pilsētas rajona iedzīvotāji uz ielas pievērsuši uzmanību prāvai cilvēku grupai un izsaukuši policiju.

Policistiem, kas ieradušies notikuma vietā, čečeni paziņojuši, ka vienkārši pastaigājas. Pamanījuši vienam no viņiem pistoli, policisti izsaukuši papildspēkus.

Pēc policijas specvienības ierašanās čečenu grupa – 22 cilvēki – tika aizturēta, bet pārmeklēšanas rezultātā līdzās pistolei tika atrasts arī automāts.

Vēlāk noskaidrojās, ka visi aizturētie Austrijas varasiestādēm lūguši politisko patvērumu, turklāt 16 no viņiem patvērums jau bijis piešķirts, četru lietas atrodas izskatīšanas procesā, bet diviem patvērums atteikts.

Iekšlietu ministrija norādīja, ka izveidojušos situāciju uzskata par nepieņemamu, jo cilvēki, kas cenšas saņemt patvērumu vai arī to jau ir saņēmuši, viņus uzņēmušās valsts viesmīlību nedrīkst izmantot ļaunprātīgi.

 


Foto: Symbolbild Polizei – (c) Clemens Fabry

Saistītās tēmas: ČečeniKara noziedznieksVīne

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube