Kriminālpolicijai pagājušā gadā pārtraukusi 623 noziedzīgu, tajā skaitā organizētu grupu darbību, un tas ir par 120 grupām vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Šo grupu darbības jomu pamatā ir narkotisko vielu nelegālā aprite, zādzības un laupīšanas, krāpšanas, kā arī akcīzes preču un šaujamieroču nelikumīga aprite.

Tāpat Latvijā un ārvalstīs pagājušā gadā pārtraukta 12 starptautisku noziedzīgu grupu darbība. Kopumā aizturēta 61 persona – tajā skaitā 38 ārvalstu pilsoņi, no kuriem visvairāk ir Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas valstspiederīgie.

Starptautisko grupējumu pamatdarbības jomas ir automašīnu zādzības un citi noziegumi pret īpašumu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija lielos apmēros, krāpšanas, akcīzes preču nelikumīga aprite, narkotiku realizācija, bruņotas laupīšanas un nelegāla ieroču tirdzniecība.

Pagājušajā gadā reģistrēti arī 3105 noziedzīgie nodarījumi narkotiku nelegālās aprites apkarošanā. Tas gan ir par 508 noziegumiem mazāk nekā gadu iepriekš. Pārsvarā šie nodarījumi saistīti ar apreibinošo vielu lietošanu, iegādāšanos, glabāšanu un realizāciju.

Kriminālpolicijai arī pērn izdevies panākt noziedzīgi iegūtu līdzekļu 47 540 363 eiro apmērā ieskaitīšanu valsts budžetā.

Šī gada noziedzības apkarošanas prioritātes ir organizētās noziedzības apkarošana, it īpaši starptautiskā jomā. Tāpat policija pievērsīs uzmanību narkotiku aprites apkarošanai, pret īpašumu vērstu noziegumu apkarošanai un ieroču un munīcijas nelegālās aprites apkarošanai.

 


Foto: pixabay

Saistītās tēmas: AuzturēšanaKriminālpolicija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube