Neskatoties uz stīvumu un puritānisko audzināšanu, Viktorijas laikmetā cilvēki zināja, kā sevi nodarbināt. Viņu hobiji, aizraušanās un tradīcijas mūsdienu cilvēkiem varētu šķist, maigi sakot, dīvainas. Lūk, dažas no tām.

Spiritisms

Nāves tēma 19. gadsimtā bija neticami populāra. Turklāt cilvēki bija gluži kā apsēsti ar spiritismu. Viņi lielā drūzmā devās uz seansiem ar “lidojošiem” galdiem un lellēm, kas ietītas marlē. Mediji savukārt aktīvi izsauca mirušo garus.

Papardes drudzis

Precīzāk – kleitas un vēdekļi ar papardēm. Viens no savādajiem Viktorijas laika cilvēku paradumiem bija tā saucamā “papardes mānija” jeb drudzis. Laika posmā no 1850.-1890. gadam no papardēm atkarīgi bija teju visi. Šie augi rotāja mājas, apģērbu un dažādus piederumus.

Taksidermija

Cilvēki šajā laika periodā bija iecienījuši cepures ar izbāztiem putniem. Tomēr “pa lielam” ikviens vēlējās, lai viņam piederētu kāds izbāzenis. Dāmas savas cepures rotāja ne tikai ar īstām spalvām, bet arī ar īstiem, mirušiem putniem. Par slavenāko taksidermiķi tika uzskatīts Valters Poters. Viņš izveidoja īstu muzeju ar izbāztiem dzīvniekiem. Visvairāk apskatītie eksponāti viņa muzejā esot bijuši kaķēni līgavas un līgavaiņa veidolā.

Pēcnāves fotogrāfijas

vik8

No dažām Viktorijas laika fotogrāfijām burtiski metas šermuļi. Ģimenes fotogrāfijās vecāki bieži vien pozēja ar saviem mirušajiem bērniem. Pēcnāves foto bija vienīgais veids, kā saglabāt atmiņas par mirušo personu. Tieši tāpēc cilvēki uzreiz pēc kāda ģimenes locekļa nāves skrēja nevis uzreiz uz apbedīšanas biroju, bet gan pie fotogrāfa.

Rotaslietas no mirušo matiem

Neskatoties uz to, ka mati tika izmantoti rotu izgatavošanai jau Senajā Ēģiptē, Viktorijas laikmeta cilvēki mīlēja nēsāt līdzīgas rotas. Tikai visbiežāk rotaslietas tika izgatavotas no mirušu cilvēku matiem. No tiem tika austas rokassprādzes, kaklarotas un gredzeni par godu mirušo tuvinieku piemiņai.

Saistītās tēmas: AizraušanāsHobijiViktorijas laikmets

youtube icon
Abonēt youtube