Saeimas Ārlietu komisijas deputāti šodien pēc ilgām debatēm un vairāku ieinteresēto pušu uzklausīšanas otrajā un galīgajā lasījumā pauda atbalstu Visaptverošajam ekonomikas un tirdzniecības nolīgumam starp Eiropas Savienību (ES) un Kanādu jeb CETA.

Sēdē arī tika noraidīti vairāki izteiktie priekšlikumi, jo tie nevar tieši tikt piemēroti CETA, savukārt piecu opozīcijas deputātu vēstule, kuru iesniedza politiķe Jūlija Stepaņenko (S), tika pieņemta zināšanai un netika izskatīta kā priekšlikums.

Kā vēstīts, ir iecerēts, ka CETA nolīgums radīs jaunas iespējas tirdzniecībai un ieguldījumiem starp ES un Kanādu, īpaši uzlabojot tirgus piekļuvi precēm un pakalpojumiem, kā arī tirdzniecības noteikumus transatlantiskajā tirdzniecībā. Tāpat paredzēts, ka tas atcels aptuveni 99% muitas nodokļu, ierobežojumus attiecībā uz piekļuvi publiskajiem līgumiem, atvērs pakalpojumu tirgu, nodrošinās paredzamus nosacījumus ieguldītājiem un palīdzēs novērst ES inovāciju un tradicionālo produktu nelikumīgu atdarināšanu.

Ārlietu ministrija uzskata, ka nolīgums uzlabos tirdzniecības nosacījumus starp Kanādu, ES un tās dalībvalstīm, tādējādi paverot plašākas tirdzniecības iespējas arī Latvijas preču un pakalpojumu eksportētājiem.

Tirdzniecības kopējais apgrozījums ar Kanādu 2015.gadā palielinājās par 1,8%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Latvijas preču un pakalpojumu eksports uz Kanādu sasniedza 34,8 miljonus eiro, savukārt imports – 25,1 miljonu eiro. Latvijas preču eksports uz Kanādu joprojām veido mazāk nekā 1% no Latvijas kopējā eksporta.

 


Foto: pixabay

Saistītās tēmas: Ārlietu KomisijaCETA

youtube icon
Abonēt youtube