Mūsu degunā ir miljoniem smaržu receptoru. Kad tie uztver kādu smaržu, mūsu ožas sīpolam tiek nosūtīti impulsi/informācija. 

Ožas sīpols (vienīgā vieta cilvēka organismā, kur centrālā nervu sistēma ir praktiski tiešā kontaktā ar apkārtējo vidi) šos impulsus sūta uz mandeļveida ķermeni (vieta smadzenēs, kur glabājas emocionālā atmiņa) un citām smadzeņu limbiskās sistēmas daļām.  Smaržas, kuras mēs atpazīstam, kuras mums patīk un kurām dabiski piemīt labvēlīgas īpašības, spēj mazināt stresu, uzlabot mentālo un fizisko veiktspēju, kā arī atvieglo sāpes un bezmiegu.

Ja meklē kaut ko dabisku, patīkamu un netoksisku, lai uzlabotu garastāvokli un mazinātu stresu, tad mums ir ko piedāvāt.

Lavanda – viena no visrelaksējošākajām smaržām, kas nomierina prātu un ķermeni. Apvienojumā ar saldiem zālaugiem, lieliski uzlabo noskaņojumu, attīra gaisu un labākais – smaržo tiešām lieliski.

Eikalipts – svaigs un tīrs aromāts, kas atver elpceļus, dabisks antibakteriāls, pretsēnīšu, pretmikrobu, pretvīrusu un pretiekaisumu līdzeklis.

Sandalkoks – relaksējošas un nomierinošas īpašības. Palīdz mazināt kairinājumu un depresiju. Šo smaržu bieži apvieno ar meditāciju. Ikdienas rituālos šo smaržu (eļļas veidā) liek uz pulsējošajiem ķermeņa punktiem, lai stiprinātu saikni starp sievišķo iekšējo spēku.

Ciedrs – sniedz enerģiju, spēku, vienlaicīgi nomierinot. Šī smarža uzlabo arī smadzeņu darbību un novērš nogurumu.


Foto: Pixabay

Saistītās tēmas: dabiskas smaržassmaržasstress

youtube icon
Abonēt youtube