Kad izdzirdi par kādu jaunu, revolucionāru diētu, neviļus krīti kārdinājumā to izmēģināt, kaut arī ir skaidrs, ka tā ir kārtējā diēta, kura labumu īsti nesīs tikai īstermiņā.

Par piemēru, Mono diēta “Google” meklētājā 2016. gadā bija vismeklētākā diēta. Šis ārkārtīgi pārspīlētais diētas plāns sevī iekļauj tikai viena dārzeņa vai augļa ēšanu konkrētu laiku un neko citu, piemēram, divas dienas no vietas tu ēd tikai banānus.

Šī diēta savu popularitāti ieguva pateicoties YouTube blogerei “Freelee the Banana Girl”, kura dienā apēda teju 30 banānus.

Arī pāris gadus atpakaļ iluzionists Penns Džilete slavēja savu ārkārtīgo svara zaudējumu, pateicoties tam, ka pārtika tikai no kartupeļiem, kamēr Mets Deimons reizi dienā ēda tikai vistas fileju, lai nomestu attiecīgajai lomai nepieciešamo svaru.

Bet tikai tādēļ, ka pasaulē zināmi cilvēki izmanto šo diētu, un, protams, atrāda trakos rezultātus, tas nenozīmē, ka tā tiešām ir laba kā mūsu svaram, tā veselībai.

Kā strādā šī Mono diēta?

Princips ir ļoti vienkāršs, kādu noteiktu laiku, visbiežāk tās ir septiņas dienas, ēd tikai un vienīgi vienu produktu, piemēram, tikai puķkāpostus, banānus, mango, gurķus, vai tikai rīsus, griķus, putru utt. Protams, nekādas picas, burgeri, cepumi vai frī kartupeļi.

Ķermenim šīs diētas laikā nav ārkārtīgi jāstrādā, kā rezultātā mazinās vēdera uzpūšanās un maksimizējas uzturvielu absorbēšanās, ķermenim tiek dots mazāk kaloriju, kā arī tas izvairās no saucamajiem junk food.

Jā, svars kritīsies, bet tādēļ, ka tiek uzņemts nepietiekams kaloriju daudzums. Tāpat organismā samazināsies cukura, tauku un sāls daudzums, kas arī palīdz kust liekajiem kilogramiem. Tomēr ar laiku šāda diēta var pamatīgi apnikt, jo cik gan ilgi spēsi ēst vienus un tos pašus vārītos rīsus vai banānus?

Līdz ar to, kad zudīs svars, zudīs arī tava muskuļu masa. Tās zudums vēlāk padara mūsu vielmaiņu lēnāku, kā rezultātā vienā brīdī svars vairs nezudīs, kaut arī ēdīsi vienus un tos pašus veselīgos gurķus vai banānus. Papildus pierādīts, ka pēc šīs diētas, atgriežoties ierastajā ēšanas ritmā, svars atgriežas kā bumerangs un iepriekš smagā diēta būs absolūtā vējā.

Būtībā jāteic, ka šī diēta tāda badošanās vien ir, un tā nekad nav nākusi par labu mūsu veselībai!

Tādēļ ikviens veselīga uztura un dzīvesveida piekritējs uzsver, ka veselīga svara un izskata pamatā ir sabalansēta un veselīga ēdienkarte, kas ne vienmēr saucama par diētu. Ēd zivis, vistu, dārzeņus, riekstus, augļus un pa retam atļaujies nobaudīt arī kūciņu, jo, ja to sev nepārtraukti aizliegsi, nebūsi apmierināts, kā rezultātā svars var stāvēt uz vietas, tieši emociju dēļ.

 

Saistītās tēmas: dietaliekais svarsmono diētaskaistums

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube