Ungārijas zemo cenu aviokompānija ”Wizz Air” šogad bāzē starptautiskajā lidostā ”Rīga” nomainīs A320 lidmašīnu pret jauno A321 gaisa kuģi, kā arī atklās divus jaunus maršrutus, šodien žurnālistiem paziņoja uzņēmuma korporatīvās komunikācijas vadītājs Gābors Vašārheji.

Viņš norādīja, ka tas ir jauns un ļoti efektīvs gaisa kuģis, kas pērn prezentēts Budapeštā. Jaunā lidmašīna, kurā ir 230 sēdvietu, uz Rīgu tiks novirzīta septembrī.

Savukārt jaunie maršruti no Rīgas būs uz Bari (Itālija) un Reikjavīku (Islande). Reisi šajos maršrutos sāksies 25.jūnijā un notiks divas reizes nedēļā. Tādējādi kopumā ”Wizz Air” no Rīgas nodrošinās lidojumus 11 maršrutos.

Vašārheji uzsvēra, ka uzņēmums kopumā no Rīgas pārvadājis 1,8 miljonus pasažieru un šogad, palielinot reisu biežumu, lidojumos no Rīgas tika piedāvāti vairāk nekā 580 000 sēdvietu.

Taujāts, kā uzņēmums vērtē konkurenci ar Latvijas nacionālo aviokompāniju ”airBaltic”, Ungārijas lidsabiedrības pārstāvis uzsvēra, ka konkurence ir gan izdevīga pasažieriem, gan veicina biznesa attīstību, tāpēc no tās ”Wizz Air” nebaidās.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai uzņēmums vērtē iespējas papildināt bāzi lidostā ”Rīga” un/vai lidot no pērn rudenī sertificētās Liepājas lidostas, Vašārheji norādīja, ka konkrētus nākotnēs plānus nevar atklāt, taču uzņēmuma speciālisti pastāvīgi vērtē biznesa attīstības iespējas.

Lidostas ”Rīga” valdes priekšsēdētāja Ilona Līce pauda gandarījumu par ”Wizz Air” attīstības plāniem, uzsverot, ka lidosta tiecas nodrošināt arvien jaunus maršrutus gan biznesa, gan atpūtas ceļojumiem.

Taujāta, vai šogad lidojumus no Rīgas varētu sākt kāda jauna aviokompānija, Līce pauda, ka notiek dažādas sarunas, taču neko konkrētu atklāt nevar.

Jau vēstīts, ka ”Wizz Air” pērn no Rīgas pārvadāja 476 200 pasažieru, kas ir par 0,7% vairāk nekā 2015.gadā. Pašlaik ”Wizz Air” Rīgā ir izvietojusi divas lidmašīnas un klientu apkalpošanā nodarbina vairāk nekā 70 apkalpes locekļu, nodrošinot no Latvijas galvaspilsētas lidojumus uz deviņiem galamērķiem.

“Wizz Air” ir lielākā zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā. Kompānija pērn pārvadāja aptuveni 23 miljonus pasažieru, kas ir par 19% vairāk nekā 2015.gadā. Aviokompānijas floti veido 77 ”Airbus” lidmašīnas A320 un A321, kas ir izvietotas 28 bāzēs 15 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs (ieskaitot trīs jaunas bāzes, kuras darbību sāks šogad).

Saistītās tēmas: BarilidojumilidostaReikjavīkaWizz Air

youtube icon
Abonēt youtube