Darba dienu 2018.gada 30.aprīlī, kas iekrīt starp svētku dienu 1.maijā un brīvdienu 29.aprīlī, plānots pārcelt uz nākamā gada 21.aprīli, aģentūru BNS informēja Labklājības ministrijā (LM).

Minētās izmaiņas attiecas uz no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai.

Spēkā esošais Darba likums paredz, ja darba nedēļā viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša laikā. Gadījumā, ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā.

2018. gadā ir viena darba diena, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, – pirmdiena, 30.aprīlis, tāpēc ir lietderīgi pārcelt iepriekš minēto darba dienu uz sestdienu, norāda LM.

Darba dienu pārcelšana tiek īstenota jau daudzus gadus un kļuvusi par tradīciju, kuru sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi, skaidro ministrijā.

Lai nodrošinātu sabiedrības līdzdalību, janvārī portālā “visidati.lv” tika publicēta aptauja par darba dienu pārcelšanu 2018.gadā. aptaujā piedalījās 3715 respondentu, no kuriem 48% bija par darbadienas pārcelšanu tieši uz 2018.gada 21.aprīli.

Minēto paredz rīkojuma projekts “Par darba dienas pārcelšanu 2018.gadā”, kas šodien izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Saistītās tēmas: brīvdienasLabklājības ministrijaRosinājums

Komentāri 4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube