Pašmāju komēdija, kas izraisīja skaļas diskusijas pirmajās izrādīšanas nedēļās, ir iemantojusi plašu skatītāju atbalstu. Filma “Svingeri” ir kļuvusi par trešo veiksmīgāko spēlfilmu Latvijas kino izrādīšanas vēsturē, uzreiz aiz tādiem kases grāvējiem kā Deivida Kamerona “Avatars” un Aigara Graubas “Rīgas Sargi”. Latvijā komēdiju “Svingeri” noskatījušies jau 90’000 skatītāju, un tās kases ieņēmumi ir sasnieguši teju pusmiljonu eiro (uz doto brīdi 465 000 eiro), informē UzKino. 

Filmas producents Kristians Alhimionoks stāsta par filmas rezultātiem: “Komēdija ir sarežģīts kino žanrs. Veidojot filmu, neviens nezina, cik smieklīga tā būs un vai vispār tā būs smieklīga. Andrejs Ēķis kopā ar mūsu talantīgajiem aktieriem pierādīja, ka Latvijā komēdiju žanrs ir iespējams un pieprasīts. Pirms tam to ir apliecinājuši tādi izcili režisori kā Jānis Streičs un Varis Brasla. Pēdējos gados Latvijā radītās filmas pieder drāmas žanram, un tās ir skumju un nolemtības pārņemtas, bet “Svingeri” deva iespēju skatītājiem pasmaidīt un pasmieties pašiem par sevi. Tieši tas arī ir filmas veiksmes pamatā. Tāpat, šis ir pirmais gadījums Latvijas vēsturē, kad filmas tapšanā piedalījās SIA “Forum Cinemas”. Paldies, ka uzņēmums noticēja idejai un atbalstīja filmas tapšanu no pirmās tās dienas”.

Filmu “Svingeri” veidojusi profesionāla radošā komanda: režisors Andrejs Ēķis, producenti Kristians Alhimionoks un Zanda Seņkova un scenārija autore Rasa Bugavičute-Pēce. Greizsirdīgo un kaislīgo mīlētāju lomās iejutušies Latvijas labākie aktieri – Intars Rešetins, Kristīne Nevarauska, Elīna Vāne un Ģirts Ķesteris, kā arī jaunie talanti Kristīne Belicka, Jurijs Djakonovs un plaši pazīstamais mūziķis Jānis Jubalts.

Filma uz lielajiem ekrāniem Rīgā, k/t “Kino Citadele” un “Cinamon Alfa”, Siguldā, k/t “Kino Lora”, Cēsīs, “Vidzemes koncertzālē”, Kuldīgas kultūras centrā.

Saistītās tēmas: komēdijaLatvijas kinoSpēlfilmasvingeri

youtube icon
Abonēt youtube