Turcijā otrdien sākās lielākā prāva pret apsūdzētajiem pērn jūlijā notikušajā puča mēģinājumā, un tajā tiks tiesāti 330 aizdomās turētie.

Prāva sākās Ankaras provinces Sindžanas pilsētā tiesas zālē, kas ir īpaši uzcelta vairāk nekā 1500 cilvēku uzņemšanai.

Notiesāšanas gadījumā apsūdzētajiem var tikt piespriesti vairāki mūža ieslodzījumi par viņu saistību ar mēģinājumu gāzt Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu.

Vairāk nekā 240 no apsūdzībā nosauktajiem cilvēkiem atrodas apcietinājumā, vēstīja valsts ziņu aģentūra “Anadolu”.

Aizdomās turētie, no kuriem daudzi ir no Polatli artilērijas un raķešu skolas pavēlniecības Ankarā, tiek apsūdzēti slepkavībā vai slepkavības mēģinājumā.

Viņi tiek apsūdzēti arī mēģinājumā gāzt valdību un parlamentu vai mēģinājumā neļaut šīm institūcijām darboties, kā arī piederībā bruņotam teroristu grupējumam.

Lieta tiek izskatīta Sindžanas cietumā pastiprinātas drošības apstākļos. Tiesas zālē, kurā ir vieta 1558 cilvēkiem, aizdomās turētos liecību došanas laikā ir aplenkuši drošības spēki.

Ankara vaino puča mēģinājumā islāma sludinātāju Fetullu Gilenu, kurš dzīvo trimdā ASV, un viņa kustību.

Līdz šim lielākā prāva pučā apsūdzēto tiesāšanai bija notikusi Izmiras pilsētā, kur janvāra beigās sāka tiesāt 270 aizdomās turēto. Starp viņiem bija Gilens, kuru tiesāja aizmuguriski.

Pēc neveiksmīgā puča Turcijā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis un sākās plašas represijas, nosakot pirmstiesas apcietinājumu vairāk nekā 43 000 cilvēku.

 


Foto: wikimedia

Saistītās tēmas: ApsūdžetiePrāvaPučs

youtube icon
Abonēt youtube