Pēdējā diennaktī turpinājusies ūdens līmeņa paaugstināšanās Daugavā un svārstības Ogres lejtecē, savukārt Gaujā un Lielupē ūdens līmenis mainījies maz, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Daugavā pie Piedrujas, Krāslavas novadā, naktī izgājis ledus, ūdens līmenis turpina pakāpeniski kāpt. Kopš 20.februāra tas cēlies par vairāk nekā četriem metriem, taču, salīdzinot ar citiem gadiem, ūdens līmenis nav augsts un nav gaidāma palieņu applūšana.

Pakāpenisks ūdens līmeņa pieaugums turpinās arī pārējā Daugavā, nedaudz straujāks kāpums novērots pie Jēkabpils, kur ūdens līmenis sestdienas rītā sasniedzis 4,5 metru atzīmi virs stacijas nulles punkta. Palieņu applūšana Jēkabpils apkaimē sākas no aptuveni 6,3 metriem.

Pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, jau ilgstoši applūdušas palienes, ūdens līmenis aizvien kāpj. Tiesa, ledus sastrēguma dēļ decembrī un janvārī ūdens līmenis šajā vietā brīžiem bija pakāpies vēl par 10-20 centimetriem augstāk.

Ogres upes lejtecē aizvadītajā naktī ledus iešanas dēļ novēroti ūdens līmeņa kāpumi un kritumi nepilna metra robežās, tomēr ūdens līmenis nav bijis augstāks kā piektdien.

Arī Gaujā turpinās ledus iešana, pie Valmieras ūdens līmenis par dažiem centimetriem kāpis, pie Siguldas bijis gandrīz nemainīgs. Lielajā Juglā ūdens līmenis nedaudz krities.

Lielupē, turpinoties ledus iešanai, ūdens līmenis pēdējā diennaktī nav būtiski mainījies vai ir pazeminājies. Saglabājas risks, ka pie Jelgavas un lejpus pilsētas ūdens līmenis paaugstināsies.

Jau ziņots, ka sniega trūkuma dēļ lieli pali šopavasar netiek prognozēti, turklāt daudzās upēs ledus jau ir izgājis.

Saistītās tēmas: Līmenisogreūdens

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube