20. martā uz robežas starp Izraēlu un Palestīnas autonomiju durvis vērs vaļā Lielbritānijas ielu mākslinieka Benksija viesnīca Walled Off Hotel.

Viesmīlīgā ēkā ir 10 istabas, kuru logu skats pavēršas uz betona sienu. Pēc Benksija iedomām, skats no šīs viesnīcas ir drausmīgākais skats pasaulē – katrs numuriņš tiek apgaismots ar saules stariem ne ilgāk par 25 minūtēm dienā.

Istabu sienas ir dekorētas ar mākslinieka darbiem, kā arī pašā viesnīcā var apskatīt nelielu Benksija muzeju, kas ir veltīts sienai starp Izraēlu un Palestīnu.

Benksija pārstāvji ziņo, ka projekts ir komerciāls pasākums, kam vajadzētu atkal pievērst tūristu uzmanību Betlēmes pilsētai pēc pastiprinātās kontroles uz Izraēlas un Palestīnas robežas.

Sestdien, 4. martā, norisinājās viesnīcas atklāšanas pasākums, kur piedalījās arī Eltons Džons un Palestīnas pianists Razmi Šomali.

2005. gadā Benksijs pirmo reizi uzzīmēja grafiti uz sienas, kas sadala Izraēlu un Palestīnu. Viņa darbs kļuva par vienu no galvenajiem apskates objektiem Betlēmē. Pilsētā strādā daži suvenīru veikaliņi, kas veltīti tikai Benksija mākslai.

3

1

1 2 4 5

Saistītās tēmas: BenksijsWalled Off Hotel

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube