Kas ir pirmā lieta, ko dari, kad jūti, ka tevi piemeklējis kāds vīruss, moka iesnas un sāp kakls? Tu dodies pie ārsta, tas tev izraksta zāles, un tu lepni tās lieto, līdz slimība atkāpusies. Bet vai esi kādreiz aizdomājies, ko šādās situācijas darīja cilvēki pirms 100-200 gadiem?

Senos laikos cilvēki paļāvās uz dabas sniegtajām zālēm un ārstēja sevi ar to, kas pieejams dabā. Tie jau no nākšanas pasaulē stiprināja savu imūnsistēmu, no dažādām zālītēm un augiem veidoja spēcinošus tonikus, kas lieliski cīnījās un pasargāja no infekcijām, baktērijām un slimībām kopumā.

Ja esi saķēris iesnas vai jūti, ka drīz tās tevi piemeklēs, vai vienkārši vēlies stiprināt savu imūnsistēmu, tad savā ikdienas ēdienkartē iekļauj šos dabīgos antibiotiķus un tie tevi pasargās no ziemas aukstuma, vēja un mitruma radītajām sekām.

♦ Ķiploki: antibakteriālas un pretsēnīšu īpašības, kas palīdz cīņā ar daudzām slimībām. Palīdz veidot jaunas labās baktērijas, kas iznīcina sliktās.

♦ Sīpoli: līdzīgi kā ķiploki, arī sīpoli ir antibakteriāli, un tiem piemīt pretsēnīšu īpašības, kas palīdz kontrolēt saslimšanas. Regulē cukura līmeni asinīs un samazina iekaisumus ķermenī. Tā kā sīpoli ir spēcīgi antibiotiķi, tie organismu pasargā no brīvajiem radikāļiem. Ražo labo holesterīnu, tādā veidā uzlabojot imūnsistēmu.

♦ Ābolu etiķis: zināms, ka tam piemīt svara samazinošas īpašības, bet tas spēja ārstēt arī dažādas slimības. Tas palīdz samazināt cukura līmeni asinīs, samazina slikto holesterīnu un atbrīvo aizliktu degunu. Tāpat tas nomierina sāpošu, iekaisušu kaklu. Ābolu etiķis palīdz novērst sliktu elpu un baltina zobus.

♦ Kurkuma: iespējams, viena no visveselīgākajām garšvielām pasaulē. Tai ir neskaitāmas veselībai nozīmīgas īpašības. Regulāra kurkumas uzņemšana palīdz attīrīt ķermeni un mazina iekaisumus. Pretsēnīšu un antibakteriālas īpašības. Pasargā ķermeni no vēža un uzlabo sirds un smadzeņu veselību. Palīdz cīnīties ar depresiju.

♦ Mārrutki: spēcīgs līdzeklis, lai ārstētu elpceļu un plaušu saslimšanas. Atver elpceļus un attīra urīnceļus. Lielisks antibiotiķis, kas palīdz pret saaukstēšanos un gripu.

♦ Čili pipari: šim produktam piemīt daudz labu īpašību. Uztur sirds un asinsvadu veselību. Samazina otrās pakāpes diabēta risku, cīnās ar iekaisumiem un strādā kā dabisks pretsāpju līdzeklis. Uzlabo imūnsistēmu. Jāteic, čili pipari palīdz arī svara samazināšanā.


Foto: iStock

Saistītās tēmas: antibiotikasdabaveselība

Komentāri 2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
  • Jamesinhap saka:

    that is a acute distinct possibility or an infusion-manic therapy. [url=https://ciamedusa.com/]cialis soft generic[/url] as the Recovery Space of Cases of Running corporeal restrictions.

  • VictorHed saka:

    is required to get the first-class race to core together. cialis otc predicament tests a means, the Persistent of Late Route men’s.

youtube icon
Abonēt youtube