ASV bruņotie spēki Dienvidkorejā ir sākuši izvietot pretraķešu aizsardzības sistēmu THAAD (Terminal High Altitude Area Defence), kas seko pēc Ziemeļkorejas ballistisko raķešu izmēģinājumiem, pirmdien paziņoja ASV Klusā okeāna pavēlniecība.

Sistēma tiks dislocēta, lai atbildētu uz Ziemeļkorejas kodolieroču un ballistisko raķešu izmēģinājumiem, atzīts paziņojumā, kur arī uzsvērts, ka THAAD ir orientēta uz aizsardzību un “citām reģiona valstīm draudus nerada”.

“Ziemeļkorejas provokāciju turpināšanās, tostarp vairāku raķešu palaišana vakar, tikai apstiprina mūsu alianses pagājušajā gadā pieņemtā lēmuma izvietot Dienvidkorejā THAAD saprātīgumu,” norādīja ASV Klusā okeāna pavēlniecības komandieris admirālis Harijs Hariss.

THAAD ir domāta, lai lidojuma beigu fāzē pārtvertu un iznīcināt tuva un vidēja darbības rādiusa ballistiskās raķetes.

Jau vēstīts, ka Ziemeļkoreja pirmdienas rītā jūrā raidījusi četras ballistiskās raķetes, no kurām trīs nokrita Japānas ekonomiskajā zonā Japāņu jūrā.

Ziemeļkorejas valsts mediji paziņojuši, ka raķešu izšaušana ietilpusi militārajās mācībās, kuru mērķis bija apgūt iemaņas uzbrukumam Japānā esošajām ASV karabāzēm.

Seula un Vašingtona aizvadītajā nedēļā rīkoja kopīgas ikgadējas militārās mācības, kas kārtējo reizi saniknoja Ziemeļkoreju.

Ziemeļkoreja februārī izmēģināja starpkontinentālo ballistisko raķeti, kas bija pirmā šāda reize kopš oktobra.

ANO rezolūcijas aizliedz Ziemeļkorejai attīstīt ballistisko raķešu tehnoloģiju, tomēr pagājušajā gadā Ziemeļkoreja veica vairāk nekā 20 raķešu izmēģinājumus.

ANO Drošības padome kopš Ziemeļkorejas pirmā atombumbas izmēģinājuma 2006.gadā pret to sešas reizes ir noteikusi sankcijas.

 


Foto: wikimedia

Saistītās tēmas: aizsardzībaDienvidkorejaTHAAD

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube