Pagājušajā nedēļā – no 27.februāra līdz 5.martam – no gripas Latvijā miruši vēl septiņi cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati.

Līdz ar to šajā gripas sezonā slimība prasījusi 30 cilvēku dzīvības. Kā norāda SPKC, trīs no mirušajiem bija vakcinēti pret gripu šajā sezonā. Kopumā no gripas šajā sezonā mirušas 13 sievietes un 17 vīrieši.

Kopumā pagājušajā nedēļā gripas intensitāte Latvijā samazinājusies par 31,8%.

Iepriekšējā nedēļā 70 monitoringā iekļautajās ģimenes ārstu praksēs kopumā reģistrēti 227 gripas gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš – 333 gadījumi.

Pagājušajā nedēļā no desmit monitoringā iekļautajām pilsētām piecās vēršanās ambulatorajās iestādēs palielinājusies. Visaugstākā tā bijusi Daugavpili, Rēzeknē un Ventspilī.

Savukārt slimnīcā ar gripu pagājušajā nedēļā nogādāts 191 cilvēks, bet vēl 28 cilvēki hospitalizēti ar gripas izraisītu pneimoniju. Pagājušajā nedēļā slimnīcā nogādāto cilvēku skaits samazinājies par 23% gripas gadījumos un par 46% – gripas pneimonijas gadījumos. Kopš sezonas sākuma saistībā ar gripas infekciju kopumā stacionēti 1917 pacienti.

Jau ziņots, ka SPKC janvārī izziņoja gripas epidēmijas sākumu.

 


Foto: pixabay

Saistītās tēmas: Gripanāve

youtube icon
Abonēt youtube