Teju divas trešdaļas ASV vēlētāju uzskata, ka kopš Donalda Trampa ievēlēšanas Savienoto Valstu prezidenta amatā Amerikā vairojies naids un aizspriedumi, liecina ceturtdien izplatītie sabiedriskās domas aptaujas dati.

Kopš Trampa uzvaras 2016.gada novembra vēlēšanās naida un aizspriedumu kļuvis vairāk, uzskata 63% aptaujāto, savukārt 32% ir pārliecināti, ka līmenis nav mainījies. Vēl 2% uzskata, ka tas ir mazinājies, liecina Kvinipiaku universitātes veiktās aptaujas dati.

77% aizspriedumus pret minoritātēm raksturo kā “ļoti nopietnu” vai “samērā nopietnu” problēmu.

72% uzskata, ka antisemītisms ir “ļoti nopietna” vai “samērā nopietna” problēma, un tas ir ievērojams kāpums, salīdzinot ar 49% februārī.

Respondenti vienādās daļās sadalījušies jautājumā par Trampa reakciju uz vandalismu ebreju kapsētās. 37% to vērtē pozitīvi, bet 38% – negatīvi.

Tramps vairākas dienas nereaģēja uz vandaļu plosīšanos Misūri štata ebreju kapos, kur tika sapostīti vairāk nekā 100 kapakmeņi, tomēr vēlāk viņš sacīja, ka notikušais ir “šausminošs” un “sāpīgs”.

“Amerikāņi ir noraizējušies, ka aizspriedumu un antisemītisma tumšie spēki ceļ savas pretīgās galvas,” skaidroja aptaujas organizētāju pārstāvis Tims Malojs.

Saistītās tēmas: AizspriedumiAmerikaDonalds TrampsNaids

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube