Berlīnes Tegeles un Šēnefeldes lidostās pirmdien sācies darbinieku streiks, tādējādi gaidāma lidojumu kavēšanās un atcelšana.

Streiku pieteikuši aptuveni 2000 darbinieku, pieprasot darba apstākļu uzlabošanu un algu palielināšanu par vienu eiro stundā.

Streiks sākās plkst.4 (plkst.5 pēc Latvijas laika) un turpināsies līdz otrdienai plkst.5 (plkst.6 pēc Latvijas laika), paziņojusi arodbiedrība “Ver.di”.

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” saistībā ar šodien notiekošo Berlīnes lidostas darbinieku streiku atcēlusi kopumā sešus reisus, kas savieno Berlīni ar Rīgas un Viļņas lidostām, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja aviokompānijas korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags. “Šodien mēs diemžēl esam spiesti atcelt sešus reisus, kas savieno Berlīni ar divām Baltijas galvaspilsētām – Rīgu un Viļņu,” viņš sacīja.

Vanags arī informēja, ka Berlīnes lidostas darbinieku pēdējo dienu streiks ir ietekmējis kopumā vairāk nekā 1000 “airBaltic” klientu. Tostarp “airBaltic” pārstāvis piebilda, ka svētdien aviokompānijas darbiniekiem izdevās sazināties ar gandrīz pusi no klientiem, kuriem šodien plānoti lidojumi, lai piedāvātu lidojumu alternatīvas, taču vēl ar apmēram 200 klientiem nav izdevies sazināties.

Tāpat Vanags sacīja, ka saistībā ar Berlīnes lidostas darbinieku streiku aviokompānija šodien maršrutā uz Frankfurti piedāvās lielāku lidmašīnu. “Šodien mēs sūtīsim 180 vietīgu lidmašīnu uz Frankfurti,” viņš teica.

Starptautiskās lidostas “Rīga” mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka šodien atcelti “airBaltic” un “Ryanair” reisi Berlīne-Rīga ar ielidošanas laiku plkst.12.30, 12.50 un 22.10, kā arī reisi Rīga-Berlīne ar izlidošanas laiku plkst.8.30, 13.15 un 18.20.

“Ver.di” pārstāvētie darbinieki streikoja arī pagājušo piektdien, kā rezultātā tika atcelti gandrīz 700 avioreisu.

Lidostu preses pārstāvis paziņojis, ka pirmdien tiks atcelti gandrīz visi lidojumi.

Šēnefeldes lidostā tiks atcelti 194 avioreisi, bet Tegeles lidostā – 448.

Saistītās tēmas: BerlīnelidostaStreiks

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube