Šodien ar centralizēto eksāmenu angļu valodā sākas valsts pārbaudījumu sesija 12.klašu skolēniem, informēja Valsts Izglītības satura centrā.

Skolēnu pavasara brīvlaika nedēļā jau vairākus gadus 12.klašu skolēniem notiek centralizētie eksāmeni svešvalodā. No šodienas līdz ceturtdienai skolēni kārtos eksāmenu angļu valodā, rīt, 15.martā, sāksies valsts pārbaudījums vācu valodā, ceturtdien un piektdien notiks eksāmens krievu valodā, savukārt nedēļu 17.martā noslēgs eksāmens franču valodā.

Joprojām populārākais svešvalodu eksāmens ir angļu valodas centralizētais eksāmens.

Eksāmenu sesija 12.klašu skolēniem pēc svešvalodu pārbaudījumiem tradicionāli turpināsies maijā un jūnijā, un centralizētos eksāmenus Latvijā kopumā šogad kārtos vairāk nekā 18 000 izglītojamo. Vispārējās vidējās izglītības sertifikātus izsniegs šā gada 29.jūnijā.

Lai iegūtu vispārējās vidējās izglītības sertifikātu, izglītojamajiem jānokārto trīs obligātie centralizētie eksāmeni – matemātikā, latviešu valodā un vienā no svešvalodām – un viens eksāmens pēc izglītojamā izvēles.

Šogad centralizētos eksāmenus varēs kārtot arī četrās augstskolās – Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē, Liepājas Universitātē un Vidzemes Augstskolā.

Atbilstoši 2015.gada 29.septembra Ministru kabineta noteikumos noteiktajam arī šogad skolēniem ir iespēja aizstāt svešvalodas centralizēto eksāmenu vispārējās vidējās izglītības programmā ar starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījumu svešvalodā. Šogad šo iespēju paredzējuši izmantot 280 skolēni.

 


Foto: flickr/Rune Mathisen

Saistītās tēmas: EksāmensSkolēni

youtube icon
Abonēt youtube