Valdība šodien atbalstīja noteikumu grozījumus, kas paredz atļauju pašvaldību kontroles dienestiem veikt kontrolpirkumus taksometros.

Satiksmes ministrija (SM) skaidro, ka, ievērojot pašreizējo regulējumu, pašvaldību kontroles dienesti nav tiesīgi veikt taksometru kontroli, veicot kontrolpirkumus.

“Kontrolpirkums ir nepieciešams, lai varētu konstatēt, ka taksometra pakalpojumus sniedz privātpersona bez atbilstošas taksometru vadītājiem nepieciešamās kvalifikācijas ar savu privāto transportlīdzekli, kurš nav aprīkots atbilstoši taksometriem noteiktajām prasībām un kurš nav saņēmis pašvaldības izsniegto speciālo atļauju (licenci), lai veiktu pasažieru pārvadājumus,” teikts anotācijā.

Kontrolpirkums nepieciešams arī, lai kontrolētu pārvadātājus, kuri ir saņēmuši licenci neregulārajiem pārvadājumiem, bet ikdienā veic regulāros pārvadājumus pa noteiktu maršrutu un fiksētu cenu, neizsniedzot biļetes.

Tāpat šāda funkcija nepieciešama, lai kontrolētu taksometru vadītājus un pārvadātājus, vai tie ievēro regulējumu par maksājumu reģistrēšanu.

”Tā kā pasažieru pārvadājumu ar taksometriem intensitāte dažādās pašvaldībās ir atšķirīga, kā arī var atšķirties pašvaldību noteiktās prasības taksometriem, tad pašvaldība ir tiesīga izvēlēties vai pasažieru pārvadājumu ar taksometriem kontroles funkciju pilnvarot veikt Pašvaldības policijas vai kontroles dienestu pārstāvjiem. Paredzēts, ka kontrolpirkumus un kontrolpasūtījumus veiks pašvaldību kontroles dienestu pārstāvji, balstoties uz izdotajiem pašvaldību sasitošajiem noteikumiem par kontrolpirkumu veikšanas kārtību bez atsevišķu personu iesaistes kontrolpirkumu veikšanām,” klāsta SM.

Paredzēts, ka ar kontrolpirkumu palīdzību tiks uzlabots kontroles mehānisms, mazināts ēnu ekonomikas īpatsvars pasažieru pārvadājumu jomā, kā arī izskausta uzņēmējdarbība bez noteiktā kārtībā izsniegtas licences, kā rezultātā palielināsies nodokļu ieņēmumi nozarē.

 


Foto: wikimedia

Saistītās tēmas: Kontroles DienestsKontrolpirkumiPašvaldība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube