Moldovā vīns ieguvis pārtikas produkta statusu un no juridiskā viedokļa vairs netiek uzskatīts par alkoholisku dzērienu.

To noteic Moldovas parlamenta pieņemtie likuma grozījumi, kuru nolūks ir atbalstīt vietējos vīna ražotājus.

Atbilstoši šiem grozījumiem vīns ir spirta raudzēšanas ceļā no vīnogām iegūts pārtikas produkts.

Līdz ar to uz vīnu vairs netiks attiecināti alkoholiskajiem dzērieniem noteiktie ierobežojumi, tādi kā aizliegums pārdot veikalos pēc pulksten 22, kā arī reklāmas aizliegums televīzijā un radio.

Likumprojekta autors deputāts Ivans Balans norādījis, ka grozījumu nolūks ir atbalstīt vietējos vīna ražošanas uzņēmumus, kas cietuši pēc Krievijas noteiktā aizlieguma ievest Moldovas vīnus. Balans arī paudis pārliecību, ka kvalitatīva vīna mērena lietošana tikai nāks par labu valsts iedzīvotājiem, kas pēdējā laikā dod priekšroku stiprākiem dzērieniem.

Galvenais eksporta tirgus Moldovas vīniem daudzus gadus bija Krievija. 2013.gadā Krievijas federālais patērētāju tiesību aizsardzības dienests “Rospotrebnadzor” noteica aizliegumu ievest Krievijā vīnus no Moldovas, šādu lēmumu pamatojot ar to, ka tajos esot atrastas kaitīgas vielas.

Tikai nedaudziem vīna ražotājiem ir izdevies panākt, ka “Rospotrebnadzor” atceļ aizliegumu to produkciju ievest Krievijā.

Moldovas vīndari pieprasa no valdības atbalsta pasākumus, tostarp atcelt aizliegumu reklamēt vīnu radio un televīzijā.

Saistītās tēmas: moldovaPārtikaStatussvīns

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube