Vairākas Lielbritānijas bankas darījumos apstrādājušas gandrīz 740 miljonus dolāru (688,2 miljonus eiro) saistībā ar vairāku miljardu dolāru vērtu Krievijas naudas atmazgāšanas shēmu, pirmdien vēstīja laikraksts “The Guardian”.

ASV bāzētā neatkarīgā organizācija Korupcijas un organizētās noziedzības izpētes centrs (“The Organized Crime and Corruption Reporting Project”, OCCRP) ieguvis dokumentus, kas norāda, ka laika periodā no 2010.gada līdz 2014.gadam no Krievijas izvesti vismaz 20 miljardi dolāru vērienīgā kriminālā operācijā ar nosaukumu “Globālā mazgātava”.

Šī shēma ietvērusi vairāk nekā 500 cilvēkus, tostarp oligarhus un krievu noziedzniekus ar saiknēm valdībā un Valsts drošības komitejā (VDK).

Šajā periodā Lielbritānijas bankas, tostarp HSBC, “Royal Bank of Scotland” (RBS), “Barclays” un “Coutts” apstrādājušas vairāk nekā 1900 darījumus no 70 000 gandrīz 740 miljonu dolāru vērtībā.

Tiek uzskatīts, ka 373 darbības veiktas caur ASV bankām kopumā 63 miljonu dolāru apmērā.

“The Guardian” raksta, ka, lai arī visām lielajām britu bankām draud jautājumi par to, kāpēc tās nav brīdinājušas par aizdomīgiem naudas darījumiem, tās vien apstrādājušas naudu, kas jau tikusi atmazgāta.

Tikmēr laikraksts norāda, ka ASV bankas, tostarp “CitiBank” un “Bank of America” ir tās, kas rada bažas par iespējamu naudas atmazgāšanu.

Saistītās tēmas: AtmazgāšanaBankasLielbritānijanauda

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube