Pasaule ir bīstama vieta, kur dzīvot, it īpaši pēdējos gados arī rietumu pasaulē, kur vienmēr licies droši, tagad cilvēki baiļojas par savu drošību.

Taču neskatoties uz visām krīzes situācijām, kuras piemeklējušas šīs valstis, salīdzinot ar pasaules top 10 bīstamākajām valstīm, dzīve rietumu pasaulē joprojām pielīdzināma pastaigai pa saldumu pasaku, kur plūst “ķīseļa upes”.

Pamatojoties uz Globālā drošības indeksa veiktā pētījuma, lūk, 10 bīstamākās pasaules valstis.

10. Korejas Tautas Demokrātiskā Republika

Šī “demokrātijas” citadele Korejas pussalā ir bīstamākā Austrumāzijas valsts. Ziemeļkorejieši turpina ciest no cilvēktiesību pārkāpumiem praktiski jebkurā dzīves aspektā. Valsts instances arestē jebkuru pilsoni vai nepilsoni bez īpašiem paskaidrojumiem, un, ja arī pamatojums tiek atklāts, tad pārkāpums var būt pat kādas ziņu lapas lasīšana, kura ir ieceļojusi no kādas mežoņu kapitālistu valsts.

9. Pakistāna

Bruņotas bandas turpināja uzbrukumus pret civiliedzīvotājiem arī pagājušajā gadā. Arī veselības darbinieki un valsts iestāžu pārstāvji ir biežs bandu uzbrukuma mērķis. Cilvēki bieži pazūd un vēlāk tiek atrasti miruši. Nāves cēlonis ir nošaušana vai cita brutālā izrēķināšanās ar nelaimīgo. Valstī 2016. gadā tika veikts vairāk nekā 300 oficiālu nāves sodu.

8. Kongo Demokrātiskā Republika

Lielākā daļa bīstamo valstu, kuras ir iekļautas bīstamo valstu sarakstā, visai likumsakarīgi ir no Āfrikas. Valstis no Āfrikas centrālās un ziemeļu daļas 2016. gadā ir kļuvušas vēl nedrošākas cilvēka veselībai un dzīvībai.

Prezidents Kabila atļāvās kandidēt trešo reizi prezidenta vēlēšanās, ko leģitimēja valsts parlaments, kas noveda pie plašiem protestiem, kurus valdība apspieda ar spēku. Valsts austrumos valda bruņotas bandas, kuras cilvēka dzīvību vērtē ļoti zemu. Valdība un ANO bruņotie spēki ir bezspēcīgi šo bandu priekšā, un daļā valsts turpina valdīt haoss.

7. Centrālāfrikas Republika

Valsts 1960. gadā ieguva neatkarību no Francijas, un visu šo gadu laikā valsts ir piedzīvojusi visdažādākos nemierus. Nabadzīgo valsti 2013. gadā satricināja musulmaņu nākšana pie varas, kur pamatiedzīvotāju vairākums ir kristieši. 2014. gadā pēc starptautiskā spiediena musulmaņu vara tika gāzta, taču arī pēc tam līdz pat šai dienai valsti turpina plosīt plaši nemieri.

6. Sudāna

2011. gadā valsts sadalījās divās valstīs. No Sudānas atdalījās Dienvidsudāna. Viens no atdalīšanās pamatprincipiem ir reliģija. Sudānā iedzīvotāji pārsvarā praktizē musulmaņu dzīvesveidu, kamēr dienvidsudānieši dod priekšroku kristietībai un vietējām paražām.

Valstī bieži izceļas dažādi nemieri saistībā ar slikto valsts pārvaldi vai vietējo bandu nespējām vienoties. Slepkavības, cilvēku nolaupīšanas un izvarošanas diemžēl ir ikdiena šajā “perspektīvajā” Āfrikas valstī.

5. Somālija

Valsts cieš no pamatīga ūdens un pārtikas trūkuma. Vairāk nekā 3 miljonie iedzīvotāju nav pieeja veselības aprūpei, kā arī cilvēki cieš no pastāvīgas tīra ūdens nepieejamības.

Bez tā visa valstī trūkst centrālas varas un daudzus reģionus pārvalda bruņotas bandas.

Attēlu rezultāti vaicājumam “somalia”

4. Irāka

Piecus gadus, kopš valsti ir atstājuši ASV karavīri, situācija valstī, diemžēl nav uzlabojusies. Valsts valdības spēki, valsts varas sabiedrotie un Islāma valsts turpināja veikt dažādus kara noziegumus pret civiliedzīvotājiem.

Lai valdības spēki atgūtu kontroli pār Islāma valsts kontrolētajām teritorijām, tika veikti plaši uzbrukumi, kuros, protams, cietēji ir arī civiliedzīvotāji. Islāma valsts labi zināma ar masu nāvessodu izpildēm un cilvēku, it īpaši bērnu un sieviešu nolaupīšanām, lai tos padarītu par saviem vergiem.

3. Dienvidsudāna

2011. gadā Sudāna sadalījās divās valstīs – Dienvidsudānā un Sudānā. Par atdalīšanos notika referendums, kurā 99% balsu tika nodotas par valsts sadalīšanu divās valstīs.

Taču valsts atdalīšanās no tās ziemeļu kaimiņa nav ienesusi mieru valstī. Valdība nav spējīga nodrošināt mieru daudzos valsts reģionos, turklāt daļa valsts ir pakļauta badam. Aptuveni 40% valsts iedzīvotāju trūkst ēdiena.

2. Afganistāna

Līdz 1978. gadam Afganistāna bija visai mierīga valsts, bet pēc tam sākās vairākas komunistu revolūcijas, un pašā 1979. gada nogalē Afganistānā iebruka padomju karaspēks. Kopš šiem notikumiem Afganistāna reti ir piedzīvojusi īslaicīgus miera periodus. Valstī joprojām lielu spēku saglabā reliģisku militāristu grupējums ar nosaukumu “Taliban”, kuri turpina veikt dažādus terora vai pakļaušanas aktus pret civiliedzīvotājiem.

1. Sīrija

Līdz 2011. gada vasarai šī valsts bija viena no mierīgākajām Tuvo Austrumu reģionā, taču pēdējo 6 gadu haotiskie nemieri un cīņa par varu valstī gan no iekšējām varām, gan ārējiem militārajiem milžiem padarījusi valsti par postažu. Pēc ANO aprēķiniem vairāk nekā 300 000 cilvēku ir miruši vardarbīgā nāvē kopš valsti sākās nemieri. Valsti ir pametuši gandrīz 5 miljoni bēgļu, kurš ir viens no galvenajiem faktoriem Eiropas bēgļu krīzē.

Lai arī cik bīstamas būtu sarakstā nosauktās valstis, vienmēr atradīsies arī kāda miera citadele šo valstu teritorijās. Bet, lai tur nokļūtu, būs jāpārvar pamatīgas grūtības, iespējams, arī nāves briesmas !

Saistītās tēmas: bīstamiceļotKarš

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube