Aušvicas koncentrācijas nometnes muzejā 11 gados jauni cilvēki piektdien noslaktējuši aitu un izģērbušies kaili, paziņojis muzejs.

Pēc tam viņi saķēdējušies kopā pie koncentrācijas nometnes bēdīgi slavenajiem vārtiem ar uzrakstu “Arbeit macht frei” (“Darbs dara brīvu”), uz kuriem uzmetuši baltu auduma gabalu, uz kura ar sarkanu krāsu bija rakstīts “mīlestība”.

Vietējie mediji vēstīja, ka viņi izmantojuši bezpilota lidaparātu, lai nofilmētu savas darbības.

Viņus aizturēja muzeja apsargi un nodeva policijai.

Pēc policijas sniegtajām ziņām, jaunie cilvēki – septiņi vīrieši un četras sievietes – ir vecumā no 20 līdz 27 gadiem, no viņiem seši ir Polijas, četri Baltkrievijas un viens Vācijas pilsonis. Policijas ziņu aģentūra PAP, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, vēstīja, ka viņu nolūks esot bijis protestēt pret bruņoto konfliktu Austrumukrainā.

“Šī ir pirmā reize, kad kaut kas tāds notiek Aušvicā,” paziņoja muzeja direktors Pjotrs Civiņskis.

Aušvica, kur tagad iekārtots muzejs un memoriāls, kļuvusi par simbolu nacistiskā režīma noziegumiem un Otrā pasaules kara šausmām. Tiek lēsts, ka šajā koncentrācijas nometnē tika noslepkavots 1,1 miljons ieslodzīto, no kuriem lielākā daļa bija ebreji.

Polijas galvenais rabīns Mihaels Šudrihs nosodīja jauno cilvēku rīcību, paziņojot, ka tā bijusi nepareiza neatkarīgi no tā, kāds bijis motīvs.

“Jebkāda Aušvicas izmantošana politiskiem vēstījumiem, pat Aušvicas izmantošana morāliem vēstījumiem nav veids, kādā būtu jāatceras Aušvica,” sacīja rabīns.

“Vācieši izmantoja Aušvicu, lai mēģinātu iznīcināt ebrejus,” norādīja Šudrihs, piebilstot, ka jebkādu pasākumu organizēšana Aušvicā nozīmē apgānīt šajā vietā nogalināto ebreju, poļu, padomju karagūstekņu, čigānu un pārējo upuru piemiņu.

Saistītās tēmas: AušvicaKoncentrācijas nometne

youtube icon
Abonēt youtube