Bijušā Krievijas parlamenta deputāta Denisa Voroņenkova slepkavība Kijevā ir kārtējais bezkaunīgais Krievijas valsts terorisma akts, ceturtdien atzina ASV senators Džons Makeins.

“Šodien Kijevā gaišā dienas laikā kārtējā bezkaunīgā Krievijas valsts terorisma akta laikā nogalināts deputāts Deniss Voroņenkovs. Šausmīgais noziegums ir turpinājums VDK stila kampaņai, lai iebiedētu visus tos, kas atrodas opozīcijā tirānam Vladimiram Putinam,” teikts senatora paziņojumā.

Voroņenkovs iestājās pret Putina režīmu, tā nelikumīgo iebrukumu un Ukrainā un Krimas aneksiju, atgādināja Makeins.

“Diemžēl Deniss Voroņenkovs kļuvis par vēl vienu cilvēku, kurš tāpat kā Sergejs Magņitskis, Boriss Ņemcovs samaksājuši ar savām dzīvībām par to, ka runāja patiesību par Putina Krieviju,” norādīja senators.

Makeins apliecināja, ka domās ir kopā ar Voroņenkova atraitni Mariju un viņu bērniem.

Viņš pauda cerību, ka viņi radīs mierinājumu, kā arī leposies ar viņiem tuvā cilvēka drosmi un apņēmību.

Jau ziņots, ka Kijevas centrā ceturtdien tika nošauts bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Voroņenkovs. Slepkavība notikusi līdzās viesnīcai “Premier Palace”.

Uzbrucējs nošāva Voroņenkovu, kuram nesen tika piešķirta Ukrainas pilsonība, un ievainoja viņa apsargu. Pats uzbrucējs tika ievainots un slimnīcā mira. Ukrainas Iekšlietu ministrija apstiprinājusi, ka slepkava ir Ukrainas pilsonis.

Atrodoties Ukrainā, Voroņenkovs sāka aktīvi kritizēt Krievijas varu. Krieviju viņš salīdzināja ar nacistisko Vāciju, un apliecināja, ka personīgi nav balsojis par Krimas aneksiju.

Saistītās tēmas: Deniss VoroņenkovsDžons MakeinsKijeva

youtube icon
Abonēt youtube