Ar vizuāliem pētījumiem par pasaules daudzveidību no 27. aprīļa līdz 30. aprīlim kinoteātrī “Kino Bize” ceturto reizi norisināsies Rīgas Pasaules filmu festivāls, informēja kinoteātra pārstāvji.

Festivālā četru dienu filmu programmā tiks izrādītas plaša spektra dokumentālās-etnogrāfiskās filmas un notiks sarunas ar filmu veidotājiem.

Rīgas Pasaules filmu festivāls veltīts kino un etnogrāfijas attiecībām, un tā programmā atlasīti pēdējo gadu dokumentālā kino darbi no visas pasaules. Festivāla programmas tematiskais vadmotīvs šogad ir “Atklājot neparedzamo”, un tās kurators ir Tallinas Universitātes Antropoloģijas nodaļas vadītājs Karlo Kubero.

Četru dienu filmu programmā skatītājiem tiks demonstrētas dokumentālās pilnmetrāžas filmas un īsfilmas, kas savā stāstā un formā ietver neparedzamus pagriezienus, atklājumus, nepieciešamību improvizēt un ļauties notikumiem. Tās ir filmas, kuru darbību virza ziņkārība un intuīcija, nevis strikts, iepriekš noteikts virziens un galamērķis, norādījuši “Kino Bize” pārstāvji.

Festivāla seansi, pasākumi un diskusijas pievērsīsies dažādajām režijas un naratīva stratēģijām, ko filmu veidotāji izmanto, lai auditorijai parādītu sakritības, sagadīšanās un pārsteidzošus atklājumus, kas kļūst iespējami, veidojot filmas. Starp filmās skartajām tēmām figurē gan līgavu zagšanas tradīcijas Kirgizstānā un slepeni Gvinejas sieviešu rituāli, gan mūsdienu Eiropas portrets franču lielceļa kafejnīcā, rurālā kultūra ASV un pilsētas izzināšana šķietami bezmērķīgās pastaigās.

Pēc filmu seansiem notiks jautājumu un atbilžu sesijas ar filmu veidotājiem klātienē vai “Skype” video tiešsaistē.

Papildus pamatprogrammai festivālā notiks arī godalgotā britu režisora Šona Makalistera filmu retrospekcija, kura režijas rokraksts spilgti iemieso festivāla tematiku. “Makalisters, kurš veidojis filmas arī BBC, pazīstams ar neparasto tiešumu un intimitāti, ar kādu savās filmās ataino vienkāršu cilvēku dzīves, kuri, iekļuvuši politisku un personīgu konfliktu varā, izdzīvo sarežģītos apstākļos. Retrospekcijā tiks izrādītas četras viņa jaunākās filmas, kas sniedz spēcīgu un personīgu ieskatu Tuvo Austrumu reģiona valstu saspīlējumos, kā arī Japānas sabiedrībā no neierasta skatu punkta. Makalisters būs klātienē, lai tiktos ar skatītājiem un 29. aprīlī pasniegtu meistarklasi par dokumentālo filmu veidošanu,” stāstīja kinoteātra pārstāvji.

Makalistera pazīstamākā filma “Sīrijas mīlasstāsts” seko Sīrijas politisko bēgļu ģimenes dzīvei piecu gadu garumā Sīrijā, Libānā un vēlāk arī Francijā. Filma tikusi nominēta Eiropas Kinoakadēmijas balvai kā 2015. gada labākā dokumentālā filma. Iesildot Rīgas Pasaules filmu festivālu, filma “Sīrijas mīlas stāsts” kinoteātrī “Kino Bize” 22. aprīlī tiks izrādīta īpašā dubultseansā kopā ar itāļu režisora Džanfranko Rosi filmu “Ugunis jūrā”.

Saistītās tēmas: FestivālsFilmasKino

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube