Tipiskākie uzturlīdzekļu nemaksātāji Latvijā ir darbaspējīgi vīrieši vecumā līdz 45 gadiem, kuri dzīvo Rīgā un tās apkārtnē un kuri, pēc visa spriežot, varētu sniegt atbalstu saviem bērniem, tomēr to likuma noteiktajā apmērā nedara, šorīt LNT pastāstīja Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) direktors Edgars Līcītis.

Fonda vadītājs atgādināja, ka pērn kopējais uzturlīdzekļu nemaksātāju parāds sasniedza gandrīz 200 miljonus eiro un tos ir parādā nepilni 34 000 cilvēku.

Lielo parādu dēļ valsts meklē jaunus veidus, kā piespiest maksāt uzturlīdzekļus, piemēram, ļaunprātīgiem nemaksātājiem tiks ieviests liegums vadīt automašīnu. Tas varētu skart 8000 cilvēku.

Līcītis uzsvēra, ka jaunā likuma norma netiks ieviesta uzreiz un nebūs tā, ka automātiski visiem alimentu parādniekiem atņems tiesības. Tā vietā, kad UGF veiks uzturlīdzekļu izmaksas, fonds prasīs šiem cilvēkam, kāpēc viņi nemaksā uzturlīdzekļus, tiks noskaidrota situācija un atkarībā no tās pieņemts lēmums.

Tāpat tiks ieviests regulējums, lai nāktu pretim nemaksātājiem labprātīgai parādu segšanai “savu iespēju robežās”, kas varēs būt arī summas, kas būtu mazākas par pašlaik noteikto minimālo maksājamo uzturlīdzekļu apmēru.

Daudzas no šīm izmaiņām stāsies spēkā no 1.aprīļa.

Saistītās tēmas: alimentiNemaksāšanavīrieši

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube