Šodien plkst.8.30 vairākas dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācijas pie Saeimas rīkos protesta akciju “Par cilvēcīgu cirku”, informēja dzīvnieku aizsardzības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” pārstāvji.

Akcijas mērķis būšot paust atbalstu likuma grozījumiem, kas aizliegtu izmantot savvaļas dzīvniekus cirka izrādēs Latvijā.

Sabiedriskās vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas aicina ikvienu, kam rūp dzīvnieku aizsardzība, piedalīties piketā pie Saeimas, lai paustu atbalstu grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas nosaka savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkos Latvijā. Uz piketu aicina vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas “Dzīvnieku brīvība”, “Pasaules dabas fonds”, “Zemes draugi”, “Dzīvnieku draugs”, “Ulubele”, “DzīvniekuPolicija.lv”, “Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa”, “homo ecos:”, “Zaļā brīvība” un citas.

Organizācijas “Dzīvnieku brīvība” pārstāvji atgādina, ka likumprojektu par savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkos Latvijā pēc Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sēdes lēmuma pērn izstrādāja ekspertu darba grupa, kurā piedalījās pārstāvji no vairākām ministrijām, kompetentajām valsts iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, kā arī neatkarīgi dzīvnieku speciālisti un veterinārārsti.

Ekspertu darba grupas izstrādātie grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā šobrīd tiek skatīti Saeimā, taču Saeimas Tautsaimniecības komisija 21.marta sēdē neatbalstīja likumprojekta tālāku virzību. Līdz ar to turpmāka likumprojekta skatīšana ir pilnībā atkarīga no Saeimas deputātu balsojuma 30.martā, uzsvēra “Dzīvnieku brīvības” vadītājs Aivars Andersons.

“Tautsaimniecības komisijas lēmums noraidīt likumprojektu tika pieņemts balstoties nekvalitatīvos argumentos, ignorējot ekspertu atzinumus un neiedziļinoties jautājumā pēc būtības. Šāds komisijas lēmums noniecina pilsoniskās sabiedrības iesaistīšanos un izrāda klaju necieņu pret valsts iestāžu darbu. Tāpēc aicinām ikvienu, kuram rūp dzīvnieku aizsardzības jomas attīstība un kvalitatīvs likumdošanas process, uz protestu pie Saeimas, lai mudinātu deputātus godprātīgi pildīt savus pienākumus un atbalstīt likumprojekta tālāku izskatīšanu,” norādīja Andersons.

“Dzīvnieku brīvības” vadītājs informēja, ka patlaban 23 valstīs visā pasaulē ir pieņemts vispārējs aizliegums cirkā izmantot savvaļas dzīvniekus vai jebkādus dzīvniekus. Deviņās Eiropas Savienības valstīs ir aizliegta jebkādu dzīvnieku vai savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkā, bet deviņās citās valstīs ir spēkā daļēji aizliegumi. Šī tendence aizliegt ētiski problemātisko savvaļas dzīvnieku cirku liecina par sabiedrības vēlmi aizsargāt dzīvniekus, atsakoties no viņu izmantošanas izklaidē, kā arī iezīmē mūsdienīgu izpratni par cirka mākslu, atzīmēja Andersons.

Kā vēstīts, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija neatbalstīja grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs.

Pirms komisijas sēdes pie Saeimas vairāki cilvēki piketēja pret aizliegumu izmantot dzīvniekus cirka izrādēs. Viņi arī dalīja garāmgājējiem skrejlapas, kurās aicināts atbalstīt cirku un parakstīt iniciatīvu portālā “manabalss.lv” par cirku ar dzīvniekiem.

Savukārt vakar “Dzīvnieku brīvība” Saeimā iesniedza vairāk nekā 26 000 cilvēku parakstus petīcijā “Par cilvēcīgu cirku”, kas aicina izbeigt dzīvnieku izmantošanu cirkā.

Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkā jau ir aizliegta. Latvijas cirkos nav pastāvīgi izmitinātu savvaļas sugu dzīvnieku. Visi savvaļas sugu dzīvnieki, kas tiek izmantoti cirka izrādēs Latvijā, tiek ievesti ar ceļojošiem cirkiem no citām valstīm.

 


Foto: mesopinions

Saistītās tēmas: Cilvēcīgs cirkscirksDzīvniekiprotests

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube