Titulētais Latvijas BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs svētdien izcīnīja uzvaru ASV čempionāta posmā Rokhilā, kur šogad notiks arī planētas meistarsacīkstes, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Vairāk nekā 50 sportistu konkurencē pašlaik 30 gadus vecais Štrombergs sasniedz elites grupas finālu. Tajā viņš veica sekmīgu startu, pirmajā virāžā izvirzoties līderpozīcijās. Atlikušajā trases garumā latvietim izdevās nosargāt savas pozīcijas, lai arī pēdējās taisnes beigām strauji pietuvojās viens no Francijas labākajiem braucējiem Silvēns Andrē.

Līdz ar to Štrombergs šosezon ASV čempionātā izcīnījis savu otro uzvaru, bet pirmais panākums bija februāra beigās Floridā. Tikmēr trešo vietu svētdienas sacensībās ieguva Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions Konors Fīldss.

Piektdien Rokhilas trasē norisinājās arī ASV iekšējais čempionāts elites grupā, kurā uzvarēja Korbens Šarā. Debiju šajās sacensībās piektdien piedzīvoja latvietis Kristens Krīgers, kurš izmantoja iespēju un startēja “A pro” grupā, izcīnot tajā uzvaru lielajā finālā.

Štrombergs triumfēja 2008. un 2012.gada olimpiskajās spēlēs, tomēr pērn Riodežaneiro Olimpiādē viņam neizdevās pielāgoties trasei un sportists izstājās jau pēc priekšbraucieniem.

Štrombergs Riodežaneiro bija Latvijas delegācijas karognesējs olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā. Viņš ir arī divkārtējs pasaules un trīskārtējs Eiropas čempions. Riteņbraucējs pērn pavēstīja, ka savu karjeru turpinās vēl vismaz vienu sezonu.

Saistītās tēmas: ASVPosmsŠtrombergsUzvara

youtube icon
Abonēt youtube