Tallina, kas cer 2019.gadā kļūt par Eiropas Zaļo galvaspilsētu, iekļuvusi konkursa finālā un sacentīsies par šo godu ar Norvēģijas galvaspilsētu Oslo, Lahti pilsētu Somijā, Ģenti Beļģijā un Portugāles galvaspilsētu Lisabonu.

Tallinas ekoloģiskajā stratēģijā, kas izstrādāta līdz 2030.gadam, bija izvirzīts mērķis iegūt Eiropas Zaļās galvaspilsētas titulu jau 2018.gadā, bet iepriekšējā reizē igauņiem nācās piekāpties Neimegenas pilsētai Nīderlandē, tomēr viņi neatlaidās un nolēma piedalīties šai konkursā atkal.

Konkursa uzvarētāja tiks paziņota 2.jūnijā pašreizējā Eiropas Zaļajā galvaspilsētā Esenē.

Eiropas Zaļās galvaspilsētas titulu piešķir Eiropas Komisija, izvērtējot pieteikušos pilsētu ekoloģisko stāvokli. Konkursā var piedalīties visas Eiropas pilsētas, kurās mīt vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju. Uz Eiropas Zaļās galvaspilsētas goda nosaukumu var pretendēt Eiropas Savienības dalībvalstu, kandidātvalstu un Eiropas Ekonomikas zonas valstu pilsētas. Ja valstī nav nevienas pilsētas, kuras iedzīvotāju skaits pārsniegtu 100 000, konkursam var pieteikties valsts lielākā pilsēta.

Pieteikumi tiek vērtēti pēc tādiem rādītājiem kā vietējais ieguldījums cīņā pret klimata pārmaiņām pasaulē, transports, pilsētas zaļās zonas, trokšņu līmenis, atkritumu veidošanās un apsaimniekošana, daba un bioloģiskā daudzveidība, gaisa kvalitāte, ūdens patēriņš, notekūdeņu apsaimniekošana, vides inovācijas un ilgtspējīga attīstība, integrēta vides pārvaldība un energopatēriņš.

Tallinas stiprās puses ir saudzīga attieksme pret zemes izmantošanu, dabas daudzveidība, lielas zaļās zonas, kas tiek koptas un paplašinātas pat pašā centrā, kā arī laba pilsētas teritorijā sastopamo augu un dzīvnieku datubāze

Kopš 2010.gada Eiropas Zaļās galvaspilsētas nosaukums ir piešķirts Stokholmai Zviedrijā, Hamburgai Vācijā, Vitorijai jeb Gastejsai Spānijas Basku zemē, Nantei Francijā, Kopenhāgenai Dānijā, Bristolei Anglijā, Ļubļanai Slovēnijā un Esenei Vācijā, bet 2018.gadā to nesīs Neimegena Nīderlandē.

Saistītās tēmas: Eiropas Zaļā galvaspilsētaIgaunijaTallina

youtube icon
Abonēt youtube