ASV raķešu triecienā Šairatas aviobāzē Sīrijas vidienē nogalināti četri karavīri un faktiski iznīcināti teju visi objekti tajā, paziņoja novērotāju organizācija.

“Aviobāze tika gandrīz pilnībā iznīcināta – skrejceļš, degvielas cisternas un pretgaisa aizsardzība – viss tika saspridzināts gabalos,” sacīja Londonā bāzētās nevalstiskās organizācijas “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR) direktors Rami Abderrahmans. “Tur uz vietas bija iznīcinātāji “Su-22”, “Su-24” un “MiG-23″.”

“Starp četriem nogalinātajiem karavīriem ir aviācijas brigādes ģenerālis,” sacīja Abderrahmans. Pēc viņa teiktā, triecienā arī sapostītas virsnieku kazarmas.

Homsas provinces gubernators Talals Barazi pavēstīja, ka triecienā nogalināti pieci cilvēki – trīs militārpersonas un divi civilisti, bet bāzei nodarīti smagi materiālie postījumi.

Pēc viņa teiktā, bāzē esošie spēki “sniedz svarīgu atbalstu” cīņā pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts” Palmīras reģionā. “ASV bombardēšana vājina Sīrijas armijas spējas karā pret terorismu,” sacīja Barazi.

Kā norāda aktīvisti un nemiernieki, Šairatas aviobāze ir viena no valdības spēku aktīvākajām bāzēm uzlidojumu veikšanai visām nemiernieku teritorijām Sīrijas vidienē un ziemeļos.

Šairatas aviobāze ir valdības spēku otra svarīgākā aviobāze un par to plašāka ir tikai Latākijas aviobāze Vidusjūras piekrastē, kur izvietojušies arī režīmu atbalstošie Krievijas spēki.

Sīrijas opozīcijas grupējums Sīrijas Koalīcija apsveica ASV triecienu, paziņojot, ka tas izbeidz “nesodāmības” ēru un tam ir jābūt tikai sākumam.

Ka ziņots, ASV piektdienas naktī raidīja 59 spārnotās raķetes “Tomahawk” uz gaisa spēku bāzi Sīrijā, atriebjoties par šonedēļ Sīrijā notikušo ķīmisko ieroču uzbrukumu civiliedzīvotājiem, paziņoja ASV amatpersonas.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka šis gaisa trieciens veikts ASV “vitālās nacionālās drošības interesēs”. Viņš arī aicināja “civilizētās nācijas” “izbeigt slaktiņu un asinsizliešanu Sīrijā”.

Tas bija pirmais tiešais ASV uzbrukums Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdībai, ASV bruņotajiem spēkiem izpildot prezidenta Donalda Trampa nozīmīgāko militāro pavēli kopš viņa inaugurācijas.

Raķetes tika izšautas uz Sīriju no ASV 6.flotes karakuģiem “Porter” un “Ross” Vidusjūras austrumos. Tās tika raidītas uz Šairatas lidlauku, no kura, kā uzskata ASV, bija izlidojušas Sīrijas lidmašīnas, veicot ķīmisko uzbrukumu. Raķetes tika mērķētas uz aviobāzes lidmašīnām un skrejceļiem.

“Šī vieta bija saistīta ar Sīrijas režīma ķīmisko ieroču programmu un tieši saistīta ar šausmīgo 4.aprīļa ķīmisko ieroču uzbrukumu,” sacīja Baltā nama amatpersona.

“Mēs ar lielu ticamības pakāpi lēšam, ka šonedēļ notikušais ķīmisko ieroču uzbrukums tika veikts no šīs vietas ar aviāciju, kas pakļauta Asada režīma pavēlniecībai,” piebilda šī amatpersona.

“Mēs ar līdzīgu ticamības pakāpi arī lēšam, ka Asada režīms šajos uzbrukumos izmantoja nervu gāzi, kas līdzīga zarīnam,” sacīja amatpersona.

Trieciens bija negaidīts, jo Tramps kā ASV prezidenta kandidāts bija brīdinājis ASV neiesaistīties Sīrijas pilsoņkarā, kurš sākās pirms sešiem gadiem. Tramps tomēr asi reaģēja uz otrdien notikušo ķīmisko uzbrukumu, nosaucot to par “cilvēces negodu”, ar kuru tikušas pārkāptas “daudzas līnijas”.

Saistītās tēmas: ASVAviobāzeraķešu trieciensSīrija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube