Valsts policija (VP) aizturējusi grupējumu, kas uz citu personu vārdiem ņēma ātros kredītus vairāku tūkstošu eiro apmērā.

2.martā, Baložu iecirkņa policisti aizturēja 1997.gadā dzimušu vīrieti, kurš ar viltu uzzinot svešu personu datus, ņēma ātros kredītus. Visu personu dati tika iegūti pēc vienotas krāpšanas shēmas. Tobrīd policijai bija informācija, ka vīrietis ņēmis ātros kredītus uz trīs personu vārdiem kopumā sastādot aptuveni 6600 eiro lielu summu.

Vīrietis noskatījis gan nepazīstamus cilvēkus, gan paziņas, kuriem ir nepietiekami ienākumi un piedāvājis tiem iespēju papildus nopelnīt, atverot jaunu bankas kontu. Atverot bankas kontu, liecinieki vīrietim uzticējuši savus datus, tajā skaitā kodu kartes un internetbankas piekļuves paroles.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, vīrietis ar šīm mahinācijām nodarbojies aptuveni vienu gadu. Pēdējā no krāpšanas gadījumiem, iespējamais vainīgais paņēmis nelikumīgu kredītu 2200 eiro apmērā uz 1967.gadā dzimuša vīrieša vārda.

Saistībā ar notikušo policija turpināja izmeklēšanu, lai noskaidrotu precīzus krāpniecisko darbību apstākļus un patieso krāpšanas gadījumu skaitu.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka iepriekš minētais vīrietis nav darbojies viens – apkrāpšanas shēmā piedalījās vēl divas 1996. gadā dzimušas personas. Tāpat noskaidrots, ka marta mēneša laikā ļaundari no kredītiestādēm izkrāpuši vēl aptuveni 2000 eiro.

Vakar policisti šīs divas personas aizturēja. Līdz ar to, kopumā tika aizturēti trīs vīrieši.

Šodien policija grupējuma līderi veda uz tiesu, kur nolemts piemērot drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Abi 1996. gadā dzimušie vīrieši iepriekš policijas redzeslokā nonākuši par narkotisko vielu lietošanu.

Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi – par krāpšanu un par tādu datu iegūšanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot maksāšanas līdzekli.

 


Foto: pixabay

Saistītās tēmas: GrupējumskrāpšanaKredīti

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube