Kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” pļavā pie Lielās estrādes vārtiem šodien no plkst.12 līdz 17 notiks Lieldienu svinēšanas pasākums “Iecep sauli pankūkā”, aģentūru BNS informēja pašvaldības SIA “Rīgas meži”.

Tā kā Rīgas – Gaujas reģions, ir ieguvis iespēju 2017.gadā kļūt par Eiropas gastronomijas reģionu, tad “Rīgas meži” organizētajā Lieldienu pasākumā “Iecep sauli pankūkā” centrālā darbnīca būs “Kulinārās Mākslas darbnīca”. Pasākumā dažādu restorānu šefpavāri dalīsies ar savu meistarību un zināšanām par veselīgas pārtikas un uztura jautājumiem, ēdiena tradīcijām un kultūru.

Pasākuma laikā tiks ceptas vairāk nekā 1000 dažādas pankūkas, kuras turpat varēs arī nogaršot. Kopā ar pavāriem tiks izspēlēti arī konkursi un sacensības, kuros apmeklētājiem būs iespēja stāties pretī profesionālajiem pavāriem un pārbaudīt savas kulinārās prasmes. Uzaicinātie pavāri uz ugunskura gatavos Lieldienu pavasara zupu un Mežaparkā jau par tradīciju kļuvušo “Lieldienu Milzu omleti”.

Pasākuma izskaņā “Kulinārās mākslas darbnīcā” kopā ar apmeklētājiem tiks veidota un apēsta milzu pildītā pankūka.

Visas dienas garumā būs iespēja apmeklēt dažādas radošās darbnīcas. Pieredzējušas floristes vadībā “Lieldienu dekoru darbnīcā” varēs izveidot Lieldienu rotājumus. Tos apmeklētājus, kam tuvāka darbošanās ar krāsām, gaidīs māksliniece “Krāsu darbnīcā”, kur katrs varēs izzīmēt savus īpašos Lieldienu olu rakstus. Kalēja darbnīcā ikviens pats varēs izkalt savu laimes talismanu. Tāpat varēs izgatavot monētu, kā atgādinājumu par šiem svētkiem. Kamēr vieni apmeklēs radošās darbnīcas, tikmēr citi varēs iepirkties Lieldienu tirdziņā.

Pasākumā laikā arī ikviens tiks aicināts uzrakstīt uz krāsainām lentītēm savas labās domas, novēlējumus, lai svētku izskaņā šie vēlējumi, piestiprināti pie krāsainiem baloniem, paceltos debesīs.

Visas dienas garumā pasākuma vietā par muzikālo atmosfēru rūpēsies dīdžejs. Pasākumā piedalīsies arī postfolkloras grupa “Rikši”.

 


Foto: unsplash

Saistītās tēmas: LieldienasMežaparks

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube