Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz performanci “Feministiskās mākslas šovs” un tematiskā 12 feminismu piezīmju bloka “Fembloks” atvēršanu, kas notiks 22.aprīlī, plkst.16.00 TV 24 studijā, Blaumaņa ielā 32.

“Feministiskās mākslas šovs” ir mākslinieču Ingrīdas Pičukānes, Rasas Jansones, Mētras Saberovas un Viviannas Marias Stanislavskas performance, kas vēstīs par sieviešu mākslu un tās nozīmi Latvijas mākslas vidē. Šī performance norisināsies kā improvizēts televīzijas sarunu šovs, kura laikā katra atklās savā dzīvē un mākslinieciskajā darbībā svarīgas ar feminismu saistītas tēmas. Sarunu šova vadītāja būs režisore un kinokritiķe Alise Zariņa.

Sarunu šova programma I.Pičukāne lasīs lekciju “Kam no mēnešreizēm bail?”, kurā runās par māksliniecēm, kas pievēršas šai tēmai pasaulē, kā arī par savu personālizstādi “Sarkanā istaba” un reakciju, kādu tā izraisīja Latvijas medijos. Savukārt Mētra Saberova sniegs ieskatu medicīniskajā tūrismā, apvienojot pieredzi par tehnoloģiskajām procedūrām ar ikdienas trivialitāti. Rasas Jansones perfomance būs etīde par mātišķības tēmu – poētisks stāstījums, balstīts uz patiesiem notikumiem. Vivianna Maria Stanislavska demonstrēs īsu video performanci par feministieksiem uzskatiem ne-feministiskā sabiedrībā.

Paralēli šovam notiks tematiska piezīmju bloka “Fembloks” atvēršana, kas tapis, sadarbojoties māksliniecēm Ingrīdai Pičukānei, Rasai Jansonei, Mētrai Saberovai, Viviannai Mariai Stanislavska, Vikai Ekstai un sociālantropoloģei Annai Žabickai. Bloks iekļauj 12 dažādu feminisma virzienu skaidrojumus un gada laikā tapušas fotogrāfijas no mākslinieču radītām tematiskām fotosesijām, kas veltītas tādām tēmām un feminisma virzieniem kā feministiskajai pornogrāfijai, liberālajam feminismam, konservatīvajam feminismam, queer feminismam, ekofeminismam, etniskajam feminismam, radikālajam feminismam, brīvprātīgajai bezbērnotībai, jaunavībai, “dieviešu feminismam”, kristīgajam feminismam un mātišķībai.

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un TV 24.

 


Publicitātes foto

Saistītās tēmas: FembloksFeministiskās mākslas šovs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube