Latvijā 49% iedzīvotāju tuvākā gada laikā sagaida mājokļu cenu kāpumu, kas ir par septiņiem procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūrai BNS pavēstīja “SEB bankas” ārējās komunikācijas vadītājs Mārtiņš Panke, atsaucoties uz jaunāko SEB Mājokļu cenu indikatoru.

Vienlaikus 24% (gadu iepriekš 28%) aptaujas dalībnieku pauduši pārliecību, ka tuvākā gada laikā nekustamā īpašuma cenas nemainīsies, 6% (gadu iepriekš 11%) prognozējuši cenu samazināšanos, savukārt 21% aptaujāto nebija viedokļa par mājokļu cenu izmaiņām.

Panke arī informēja, ka SEB Mājokļu cenu indikatora vērtība 2017.gada martā sasniegusi 42,4 punktus, un tas ir augstākais rādītājs kopš 2014.gada vasaras.

Optimistiskāk uz mājokļu cenu izmaiņām raugās vidzemnieki – 63% no aptaujātajiem šī reģiona iedzīvotājiem atbildējuši, ka nekustamā īpašuma cenas nākamajos 12 mēnešos palielināsies. Savukārt skeptiskākie ir Kurzemes iedzīvotāji, no kuriem 35% saskata pamatu mājokļu cenu pieaugumam. Galvaspilsētā un tās tuvākajā apkārtnē, kā arī Latgalē nekustamā īpašuma cenu pieaugumu prognozē 49% aptaujāto, bet Zemgalē – 48% respondentu.

“SEB bankas” makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis norādīja, ka iedzīvotāju paustās prognozes par mājokļu cenu pieaugumu, ir balstītas gaidās, ka ekonomikas izaugsme nesīs arī turpmāku cenu pieaugumu. No otras puses, nekustamo īpašumu tirgū piedāvājums ir visai ierobežots un daudzos gadījumos cilvēkiem ir grūti atrast savām vēlmēm un iespējām atbilstošu mājokli.

Aptauja veikta 2017.gada martā sadarbībā ar pētījumu centru SKDS. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi tika aptaujāti 1003 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās.

“SEB banka” šo aptauju veic ik ceturksni kopš 2009.gada.

Pēc aktīvu apmēra “SEB banka” ir ceturtā lielākā banka Latvijā.

 

Saistītās tēmas: cenu kāpumsMājoklisseb

youtube icon
Abonēt youtube