Ziemeļkoreja brīdinājusi Austrāliju par iespējamu kodoltriecienu, ja Kanbera turpinās “akli un dedzīgi atbalstīt ASV līniju”.

Ziemeļkorejas Ārlietu ministrijas preses sekretārs asi nosodījis Austrālijas ārlietu ministri Džūliju Bišopu, kas draudējusi noteikt Ziemeļkorejai jaunas sankcijas, vēsta Phenjanas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

“Ja Austrālija turpinās sekot ASV centieniem izolēt un nosmacēt Korejas Tautas Demokrātisko Republiku (Ziemeļkoreju) un arī turpmāk būs ASV saimnieka triecienbrigāde, tas būs pašnāvniecisks solis, ar kuru tā būs nonākusi KTDR stratēģisko spēku kodoltrieciena rādiusā,” skaidroja Phenjanas amatpersona.

Bišopa šonedēļ telekanālam ABC sacīja, ka Ziemeļkorejas kodolieroču programma rada “nopietnus draudus” Austrālijai, ja starptautiskā sabiedrība to neapturēs.

ASV prezidents Donalds Tramps mudinājis Pekinu izmantot savu ietekmi, lai piespiestu Phenjanu apturēt tās kodolieroču un raķešu programmu.

Tomēr Phenjana raķešu izmēģinājumus turpina un, pēc visa spriežot, gatavojas sestajam kodolizmēģinājumam.

ASV viceprezidents Maiks Penss pirmdien paziņoja, ka “stratēģiskās pacietības ēra” attiecībās ar Ziemeļkoreju ir beigusies.

 

Saistītās tēmas: AustrālijakodoltrieciensZiemeļkoreja

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube