Francijas prezidenta amata kandidāta Emanuela Makrona kampaņai uzbrukuši hakeri, kurus ASV saista ar Krieviju, secinājuši datu drošības uzņēmuma “Trend Micro” eksperti.

Makrona kampaņas pārstāvis apstiprināja, ka kiberuzbrukumi notikuši, bet tie visi atvairīti.

“Tas ir nopietni, bet nekas netika kompromitēts,” viņš piebilda.

Mēģinājumi iejaukties Makrona kampaņā sākušies jau decembrī. Makrona darbinieki iepriekš sūdzējās par elektroniskās spiegošanas operācijām, ļaujot noprast, ka to saknes meklējamas Krievijā, bet nesniedza pārliecinošus pierādījumus.

Tomēr “Trend Micro” ziņojums, kas tapis neatkarīgi no Makrona kampaņas, liecina, ka tā tiešām varētu būt noticis.

Ziņojumā, kurā aplūkoti 160 elektroniskās spiegošanas mēģinājumi, teikts, ka hakeri izveidoja viltus mājaslapu, lai iegūtu Makrona kampaņas darbinieku paroles.

Makrona kampaņas pārstāvis apstiprināja, ka pēdējo mēnešu laikā viņiem nosūtītas saites uz vairākām viltus mājaslapām.

“Trend Micro” uzskata, ka uzbrukumus veicis hakeru grupējums “Pawn Storm”, ko ASV izlūkdienesti uzskata par Krievijas izlūkdienesta atzaru. “Trend Micro” ziņojumā nav minēts, kas stāv aiz šī hakeru grupējuma.

Arī Francijas amatpersonas bijušas piesardzīgākas par amerikāņiem un nav skaļi paudušas savas aizdomas.

Tikmēr Krievijas valdības amatpersonas vairākkārt noliegušas, ka būtu saistītas ar kiberuzbrukumiem.

Jau vēstīts, ka svētdien notikušajā Francijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā centrists Makrons saņēma 24,01% balsu, bet galēji labējās Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna – 21,3%.

Prezidenta vēlēšanu otrā kārta notiks 7.maijā.

Pastāvēja bažas, ka Francijas prezidenta vēlēšanas varētu piedzīvot kiberuzbrukumus vai cita veida digitālo iejaukšanos, kās tas notika pirms ASV prezidenta vēlēšanām, kad hakeri uzlauza demokrātu nacionālās komitejas e-pastus. Tomēr pirmajā vēlēšanu kārtā nekas tāds netika novērots.

 


Foto: reuters/Philippe Wojazer

Saistītās tēmas: HakeriKampaņaMakrons

youtube icon
Abonēt youtube