Šodien, 26. aprīlī, vairāk nekā 100 pasaules valstīs tiek atzīmēta Pasaules Intelektuālā īpašuma diena. Pievēršot Latvijas sabiedrības uzmanību intelektuālā īpašuma aizsardzībai, Patentu valde sadarbībā ar pasaules vadošajām intelektuālā īpašuma iestādēm

Pasaules intelektuālā īpašuma diena tradicionāli tiek atzīmēta 26. aprīlī, jo 1970. gadā šajā datumā tika dibināta Pasaules intelektuālā īpašuma organizācija, kurā ir apvienojušās 189 dalībvalstis. Katru gadu dalībvalstis organizē publiskus seminārus, lai apspriestu aktuālākos jautājumus saistībā ar intelektuālā īpašuma aizsardzību un šī tiesību veida izmantošanu, tādējādi informējot gan nozares speciālistus, gan sabiedrību kopumā. Šogad Pasaules Intelektuālā īpašuma dienu atzīmēs jau 17 reizi un tā ir veltīta inovāciju lomai mūsu dzīvē: “Inovācijas – uzlabojot dzīvi”.

Seminārs ir veltīts Vienotā spēka Eiropas patenta, dizainparaugu un preču zīmju aizsardzības jautājumiem, kurā uzstāsies Latvijas un pasaules intelektuālā īpašuma iestāžu eksperti – no Pasaules Intelektuālā īpašuma iestādes (WIPO), Eiropas Patentu iestādes (EPO), Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma iestādes (EUIPO), kā arī dizaina biroja H2E, Tieslietu ministrijas un Patentu valdes pārstāves.

Semināra ietvaros ir paredzēta arī WIPO zelta medaļas pasniegšana kategorijā „Godalga izgudrotājiem”. WIPO medaļa izgudrotājiem tika ieviesta 1979. gadā ar mērķi stimulēt radošu un inovatīvu darbību visā pasaulē. Kopš 2005. gada ar šo balvu tiek godināts tikai viens laureāts. Esam lepni paziņot, ka šogad WIPO godalgu saņems Latvijas izgudrotājs, SIA „Baltrotators” galvenais konstruktors Andris Martinsons par inovatīvu darbību un ieguldījumu nacionālajā attīstībā, kurš uzņēmumā strādā kopš tā dibināšanas dienas. A.Martinsons ir pirmais cilvēks Latvijā, kurš sāka izstrādāt rotatorus, un ir lielākās uzņēmuma SIA „Baltrotators” patentēto izgudrojumu daļas autors – uzņēmums var lepoties ar vairāk nekā 10 hidraulisko mehānismu patentiem.

Pēcpusdien, noslēdzoties semināram, notiks svinīga konkursa “Gada preču zīme” laureātu apbalvošanas ceremonija nominācijās „Gada preču zīme Latvijai” un „Gada preču zīme pasaulei”. Simpātiju balvas un speciālbalvas no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK), Patentu valdes (PV), Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas (AIPPI), Latvijas Dizaineru savienības (LDS), un mākslinieka, Latvijas grafikas dizainera Valda Celma saņems godam pelnījuši laureāti.

 


Foto: pexels

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube