No šodienas līdz 30.aprīlim kinoteātrī “Kino Bize” ceturto reizi norisināsies Rīgas Pasaules filmu festivāls, aģentūru BNS informēja kinoteātra pārstāvji.

Festivālā četru dienu filmu programmā tiks izrādītas plaša spektra dokumentālās-etnogrāfiskās filmas un notiks sarunas ar filmu veidotājiem.

Festivāls veltīts kino un etnogrāfijas attiecībām, un tā programmā atlasīti pēdējo gadu dokumentālā kino darbi no visas pasaules. Festivāla programmas tematiskais vadmotīvs šogad ir “Atklājot neparedzamo”, un tās kurators ir Tallinas Universitātes Antropoloģijas nodaļas vadītājs Karlo Kubero.

Filmu programmā skatītājiem tiks demonstrētas dokumentālās pilnmetrāžas filmas un īsfilmas, kas savā stāstā un formā ietver neparedzamus pagriezienus, atklājumus, nepieciešamību improvizēt un ļauties notikumiem. Tās ir filmas, kuru darbību virza ziņkārība un intuīcija, nevis strikts, iepriekš noteikts virziens un galamērķis, norādījuši “Kino Bize” pārstāvji.

Starp filmās skartajām tēmām figurē gan līgavu zagšanas tradīcijas Kirgizstānā un slepeni Gvinejas sieviešu rituāli, gan mūsdienu Eiropas portrets franču lielceļa kafejnīcā, rurālā kultūra ASV un pilsētas izzināšana šķietami bezmērķīgās pastaigās.

Pēc filmu seansiem notiks jautājumu un atbilžu sesijas ar filmu veidotājiem klātienē vai “Skype” video tiešsaistē.

Papildus pamatprogrammai festivālā notiks arī godalgotā britu režisora Šona Makalistera filmu retrospekcija, kura režijas rokraksts spilgti iemieso festivāla tematiku. “Makalisters, kurš veidojis filmas arī BBC, pazīstams ar neparasto tiešumu un intimitāti, ar kādu savās filmās ataino vienkāršu cilvēku dzīves, kuri, iekļuvuši politisku un personīgu konfliktu varā, izdzīvo sarežģītos apstākļos. Retrospekcijā tiks izrādītas četras viņa jaunākās filmas, kas sniedz spēcīgu un personīgu ieskatu Tuvo Austrumu reģiona valstu saspīlējumos, kā arī Japānas sabiedrībā no neierasta skatu punkta. Makalisters būs klātienē, lai tiktos ar skatītājiem un 29.aprīlī pasniegtu meistarklasi par dokumentālo filmu veidošanu,” stāstīja kinoteātra pārstāvji.

 


 

Saistītās tēmas: KinoRīgas Pasaules filmu festivāls

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube