Galēji labējā kandidāte uz Francijas prezidenta amatu Marina Lepēna sestdien paziņojusi, ka savas uzvaras gadījumā premjerministra krēslu viņa uzticēšot eiroskeptiķim Nikolā Diponam-Enjānam.

Lepēna preses konferencē norādīja, ka viņa vēlas īstenot to pašu projektu, ko Dipons-Enjāns, kurš arī kandidēja prezidenta vēlēšanās, bet bija spiests no cīņas izstāties pēc pirmās balsošanas kārtas, jo ieguva tikai 4,7% balsu.

“Mēs veidosim nacionālās vienotības valdību, kas sastāvēs no cilvēkiem, kuri izvēlēti atbilstoši savām spējām un viņu mīlestībai pret Franciju,” norādīja Lepēna.

Kā ziņots, Dipons-Enjāns piektdien izteica atbalstu Lepēnasi un aicināja savus atbalstītājus 7.maijā paredzētajā vēlēšanu otrajā kārtā balsot par Nacionālās frontes (FN) līderi.

Dipons-Enjāns ir konservatīvās gollistu partijas “Debout La France” (“Celies, Francija”, DLF) dibinātājs un priekšsēdētājs.

DLF vienojusies ar FN par sadarbību arī parlamenta vēlēšanu otrajā kārtā.

Tikmēr aptaujas joprojām liecina, ka prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā pārliecinošu uzvaru gūs proeiropeiskais un centriski noskaņotais Emanules Makrons.

Saistītās tēmas: FrancijaLepēnapremjersvēlēšanas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube