1.novembrī “Arēnā Rīga” uzstāsies leģendārā somu grupa “Apocalyptica”, kas virtuozi apvieno smago mūziku ar klasisko instrumentu skanējumu. Koncertā mūziķi izpildīs programmu, kas viņus padarīja slavenus pirms 20 gadiem – “Apocalyptica plays Metallica by four cellos”. Skatītājus gaida jauns līdz sīkumiem pārdomāts dzīvais šovs un fantastisks izpildījuma līmenis.
Albums “Apocalyptica plays Metallica by four cellos” tika izdots 1996.gadā un dažās nedēļās pārvērta mūziķus pasaules mēroga zvaigznēs. Viņu stāsts aizsākās kā eksperiments – konservatorijas studenti, grupas “Metallica” fani, nolēma izpildīt dažas no savas mīļākās grupas dziesmām, izmantojot tikai čellus. Jau pirmās uzstāšanās reizes pavadīja milzu panākumi. 1995.gadā grupa “Metallica”, novērtējusi jauno mūziķu meistarību, uzaicināja viņus par savu koncertu iesildītājiem Somijas turnejas laikā. Drīz pēc tam “Apocalyptica” uzsāka darbu pie pirmā albuma “Apocalyptica plays Metallica by four cellos”.
Kritiķi neskopojās ar slavinošiem epitetiem un grupas debijas albumu nosauca par “jaunu vārdu smagajā mūzikā” un “gada galveno relīzi”. Albums bija tik veiksmīgs, ka vēlāk mūziķiem nācās nopūlēties, lai sagrautu stereotipu, ka “Apocalyptica ir uz čelliem spēlēta Metallica”. Grupa savā repertuārā iekļāva ne vien rokmūzikas hitu kaverversijas, bet arī savas kompozīcijas un klasisko skaņdarbu rokmūzikas versijas. Mūziķi sadarbojās ar simfoniskajiem orķestriem, pieaicināja vokālistus un eksperimentēja ar skanējumu. Īpašais čella radītais emocionālais fons un tā mistiskā un dziļā skaņa, kā arī rokmūzikas un metāla melodiju simbioze ar instrumentu klasisko skanējumu radīja jaunu, unikālu mūzikas žanru.
Pēc 20 gadiem, kad visai pasaulei pierādīts, ka grupa ir absolūti pašpietiekama, “Apocalyptica” nolēmusi atgriezties pie saknēm un piedāvāt skatītājiem programmu, kas pilnībā sastāv tikai no grupas “Metallica” hitiem. 1.novembrī “Arēnu Rīga” pārņems visaptverošs simfoniskā hārdroka vilnis, un skatītājus gaida jauns, līdz sīkumiem pārdomāts dzīvais šovs un fantastisks izpildījuma līmenis, kas iegūts neskaitāmu muzikālu eksperimentu gados.
Foto: wikimedia