“Sarkanais paklājs” nav iedomājams bez saviesīgiem pasākumiem, banketiem, pieņemšanām un svinīgām vakariņām. Cilvēki ar interesi vēro un pēta, kā uz pasākumiem ir saposušās prominences. Reizi mēnesī to darīsim arī mēs – portāls ritakafija.lv kopā ar mūsu eksperti imidža psiholoģi Agritu Grosbarti. Maijs mums ir nozīmīgu valsts svētku laiks, tāpēc stila vērtējumā pirmā viešņa uz “Sarkanā paklāja”  ir Valsts pirmā lēdija Iveta Vējone.

Valsts pirmās lēdija Iveta Vējone

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa dzīvesbiedre Iveta Vējone ir dzimusi 1966.gada 4.jūlijā. Iveta Vējone ir absolvējusi Madonas 1.vidusskolu, studējusi Liepājas Pedagoģiskajā institūtā sākumskolas pedagoga specialitātē. Pēc augstskolas absolvēšanas strādājusi par sākumskolas skolotāju Madonas 1.vidusskolā.  Iveta Vējone dzīvesbiedra prezidentūras laikā par savām atbalsta prioritātēm izvirzījusi izglītības un sociālās jomas projektus, atbalstu bērniem, tajā skaitā ar īpašām vajadzībām un bez vecāku gādības palikušajiem. “Esmu apguvusi pedagoģes profesiju, tāpēc manis atbalstītie projekti būs saistīti ar bērniem. Bērni ir mana prioritāte,” atzīst Vējones kundze. Vēlāk, kopā ar ģimeni pārceļoties uz Ogri, Iveta Vējone darbojās vides aizsardzības jomā. Viņa strādāja ar Daugavas krastu nostiprināšanas, atkritumu apsaimniekošanas un citiem ar vides jomu saistītiem projektiem. Iveta Vējone īpaši novērtē SOS bērnu ciematu ideju. Šajos ciematos bērni jūtas kā mājās un iepazīst īstu ģimenes dzīvi. “SOS bērnu ciematos bērni visu dara kā ģimenē – viņus audzina mamma, viņi palīdz gatavot ēst un uzkopt māju,” stāsta Iveta Vējone. Pavadot Valsts prezidentu reģionālajās vizītēs, Iveta Vējone ieplāno vietējo bērnudārzu, skolu vai sociālās aprūpes iestāžu apmeklējumus, kuru laikā iepazīstas ar šo iestāžu darbu un galvenajām problēmām. “Apmeklējot dažādas vietas visā Latvijā, tu jūti cilvēku attieksmi. Es nevaru sniegt materiālu palīdzību, bet varu atbalstīt ar padomu un iesaisti,” saka Valsts prezidenta kundze.

Izvirzot izglītības un sociālās jomas projektus un atbalstu bērniem kā  savas atbalsta prioritātes, Valsts prezidenta kundze kļuvusi par patronesi vairākiem projektiem:

  • akcija „Meklējam sirdsmāsiņu”
  • SOS bērnu ciemati
  • priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpes programma “Drošais apmetnis”
  • rehabilitācijas centra “Vaivari” attīstības fonda bērnu un jauniešu projekti
  • Latvijas Nacionālā operas un baleta patronese
  • Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens
  • latviešu diasporas skolas
  • Latvijas Nacionāla simfoniskā orķestra patronese
  • Nacionālo dārgumu jaunatklāšana

Apģērbā pietrūkst prieka

Svētku gājiens— Prezidenta kundzes vizuālais tēls ir arī  kā savdabīga  Latvijas vizītkarte un paraugs pārējām dāmām. Koptēls piesaista uzmanību, acij tas ir patīkams, ikdienai un svētku reizei neierasts. Stilizēts svētku vainags galvā un rokās ziedu pušķis Latvijas karoga krāsās, kā arī tērps, apavi un aksesuāri piestāv, labi iederas pasākumā.

Oficiālā tikšanās. Vējones kundzei ieteiktu lietišķā vidē izvēlēties apģērbu ar garām  vai ¾ piedurknēm. Kleitas krāsa piestāv, smalkās rotas, frizūra un matu tonis lieliski papildina koptēlu.

Labdarības pasākums ziemā ārā. Izvēloties melnas virsdrēbes āra pasākumam, tumšākajā  dienas laikā, iespējams, mērķis ir realizēts, ja bija paredzēts „spēlēt” fona lomu .Ieteiktu nākošreiz ierasties baltā tērpā!

Apmeklējot bērnus. Tērps šoreiz  ir gaumes lieta, bet profesionāli precīzi izvēlēta garuma trapecveida svārki- brīvi var kustēties, pietupties, noliekties, apkampt, samīļot bērnus. Pasteļtoņa jaciņa ar mežģīnēm labi iederas bērniem paredzētā pasākumā.

Svētku uzruna. Atbilstoši etiķetei. Piestāv krāsa un izvēlētais  tērpa siluets. Frizūra, grims un rotas piestāv.

Neformāla atklāšana. Frizūra, grims, auskari ir īpaši piemeklēti un izskatās lieliski. Kleitas  izvēle ir gaumes lieta neformālā pasākumā. Šādā kleitā oficiālos pasākumos neierodas. Kleita signalizē drosmi, uzdrīkstēšanos, aktīvu dzīves ritmu. Šī stila kleita piedod dzīvei garšu, azartu, asumu, ātrumu, kurš, iespējams, ikdienā pietrūkst.

Labdarības koncerts. Šādos pasākumos, kuros  telpās ir ļoti karsti, bet nav vasara, tomēr ieteicams izvēlēties apģērbu ar garām vai ¾ piedurknēm. Lietišķā etiķete to paredz. Kleitas krāsa un fasons piestāv, frizūra, grims izcili.

Vasaras āra pasākums. Profesionāli, atbilstoši etiķetei un pasākumam. Frizūra, grims, rotas, kleitas krāsa un siluets piestāv. Ar V veida apkakles fasonu tiek pastiprināti izcelta dekoltē zona un prezidenta k-dzes garais kakls, kurš piesaista papildus uzmanību, kas ir skaisti un kā  no dabas dotais ir pievienotā vērtība vizuālajam koptēlam.

Sporta pasākums ziemā. Ieteiktu nākošreiz izvēlēties „svarīgākus” smalkas ādas garus zābakus vai zamšādas apavus un šalli. Mētelis ir atbilstoša garuma  un piemērots, kaut koptēls izskatās ”vājš” neatbilstoši ekselencei. Pārāk drūmi ! Vairosim prieku!!!

 

Svarīgi atcerēties

“Percepcijas jeb uztveres mehānismu spēcīgi ietekmē shēmas un stereotipi, tieši tāpēc pirmais iespaids par cilvēku parasti ir noteicošais arī turpmākajā saskarsmes procesā. Cilvēkam ir svarīgi radīt par sevi pozitīvu iespaidu, tāpēc gan vīrieši, gan sievietes apzināti veido savu vizuālo tēlu. Ir pierādīts, ka pirmais iespaids par cilvēku veidojas kontakta pirmo 90 sekunžu laikā. Vizuālais tēls liecina par indivīda piederību noteiktai sociālajai videi un tajā ieņemamo hierarhiju. Apģērba stila veidošana ir atkarīga arī no profesionālajām prasībām un sabiedrības gaidām. Svarīgi zināt un pielietot ģērbšanās etiķetes smalkumus. Vizuālais tēls ir pamanāmāks kā personības īpašības. Koptēls – tā ir mūsu vizītkarte. Veiksmīga  imidža pamatā ir spēja atrast cilvēka individualitātei piemērotu stilu. Sievietes iepazīstoties skatās no augšas uz leju, vīrieši no lejas uz augšu,” par stilu kopumā skaidro Agrita Grosbarte.

 

“Sarkanais paklājs” konsultante imidža psiholoģe Agrita Grosbarte www.skaistumastudija.lv.

 

Foto: Jānis Ogle, Valsts prezidenta kanceleja un BNS arhīvs

 

 

youtube icon
Abonēt youtube