Ceturtdienas saullēktā gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā ir zemāka par -2 grādiem, turklāt visos reģionos ir vietas, kur sals pārsniedzis -4 grādus, liecina meteoroloģiskā informācija.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā zemākā gaisa temperatūra, vismaz -5 grādi, reģistrēta Rucavā, Mērsragā, Ainažos, Madonā un Zosēnos. Saskaņā ar uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” datiem Vangažu apkaimē gaiss atdzisis līdz pat -7 grādiem, arī Rēzeknes apkārtnē gaisa temperatūra noslīdējusi zem -6 grādiem.

Tik liels aukstums 11.maijā Latvijā piedzīvots pirmo reizi meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Debesis pārsvarā skaidras, mākoņi ir galvenokārt tikai piekrastē, kur iespējams sniegs. Dažviet valstī bieza migla un neliela sarma. Pūš lēns vējš un ir bezvējš.

Rīgā neliels mākoņu daudzums un lēns vējš. Gaisa temperatūra saullēktā pilsētas centrā un ziemeļos aptuveni nulle grādu, bet starptautiskajā lidostā -4 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien valsts lielākajā daļā bija tikai +4..+7 grādi.

10.maija augstākā gaisa temperatūra Eiropā bija +30 grādu Spānijā un +37 grādi Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu -15 grādu kalnos Zviedrijas ziemeļos.

Saistītās tēmas: aukstuma rekordslaika ziņaslaikapstākļi

youtube icon
Abonēt youtube